ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗЕМЛЯ — ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
14.12.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 113(21904) / Тираж: 8525

Завдяки «Батьківщині» Верховна Рада проголосувала за продовження на рік мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Свої голоси за законопроект аграрного комітету № 7350, який передбачає продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення на рік, віддали 236 депутатів Верховної Ради України. Парламентська фракція партії «Батьківщина» одностайно підтримала цей законопроект.

Це голосування відбулося завдяки наполегливій праці як депутатів «Батьківщини», так і фермерів, приватних землевласників, представників аграрних профспілок та всіх небайдужих до долі своєї країни громадян.

З парламентської трибуни лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила, що «Батьківщина» виступала і виступає категорично проти продажу сільськогосподарської землі, адже вона безцінна і від неї залежить добробут країни. На переконання Юлії Володимирівни, зараз відкривати ринок землі не можна, бо в селян нема коштів для того, щоб її купити. Інакше всі землі потраплять у руки аграрної мафії.

«Долю української землі після проведення всіх підготовчих заходів, наповнення кадастру, стабілізації економіки та банківської системи має вирішити народ на референдумі. Нагадаю, що навесні цього року влада заборонила нам проводити Все-український референдум про заборону продажу сільськогосподарської землі, але ми все одно провели збір підписів за продовження мораторію на продаж», — наголосила Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» нагадала, що ринкова вартість українських чорноземів складає 3,5 трильйона євро, що дорівнює ВВП України за сорок років, та закликала політиків не допустити розбазарювання безцінного національного скарбу, а створити умови для того, «щоб в Україні було 2,6 мільйона фермерських господарств, як у Польщі, а не 30 тисяч, як це є зараз в нашій країні».

«У Верховній Раді ми зареєстрували законопроект №7350-3, який передбачав продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2023 року, при цьому власники паїв мали б змогу продати свою землю державі за ринковими цінами. Однак Верховна Рада проголосувала компромісний варіант закону з продовженням мораторію на рік. Це все одно є великою перемогою селян та «Батьківщини», — підкреслила Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, саме парламентська фракція партії «Батьківщина» домоглася того, що у вівторок, 5 грудня, профільний Комітет Верховної Ради розглянув усі законопроекти про продовження мораторію, зареєстровані в парламенті, і виніс їх на розгляд ВР. А 7 грудня «Батьківщина» спільно з фермерами, приватними землевласниками, представниками аграрних профспілок та не байдужими до долі своєї країни громадянами вийшла до Верховної Ради на мітинг з вимогою продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Голова Одеської обласної парторганізації Олег Радковський, у свою чергу, зазначив, що «Батьківщина» має розроблену стратегію розвитку сільського господарства в Україні з опорою на фермерські та сімейні господарства. Прогнозні розрахунки передбачають можливість створення більше 3 мільйонів сімейних та фермерських господарств, що забезпечить підвищення сільськогосподарського виробницт-ва, збільшення продуктивності праці, зниження цін на продукти харчування, вирішить проблему зайнятості на селі та розвине інфраструктуру громад.

«Питання мораторію — це питання національної безпеки України та добробуту українців. Сьогодні влада каже: давайте знімемо мораторій уже завтра. Ця концепція передбачає те, що доведені до зубожіння люди змушені будуть продати останнє, що в них є, — землю. На наш погляд, це не допустимо!» — зазначив Олег Радковський.

За його словами, головне завдання держави на сьогодні — створити всі можливі системи підтримки для фермерських господарств, доступні довгострокові кредити під низький відсоток, щоб фермери могли переробляти сировину, як це робиться в країнах ЄС. Тоді ми зможемо сказати, що українська земля дає прибуток українцям.

Автор: Олександр ТКАЧЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту