В День вшанування учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» зібралися ветерани боротьби з технологічним лихом, школярі, представники районної влади та інші громадяни Кодимського району. У промовах відзначалося, що найстрашніша трагедія ХХ століття відлунює й сьогодні. З 250 ліквідаторів і переселенців внаслідок онкологічних захворювань пішли з життя 40 чоловік.
Тож головним обов’язком владних структур є турбота про людей цієї категорії.
– Найактуальнішою проблемою чорнобильців сьогодні є оздоровлення, – каже голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Іван Кучеренко. – Ми не маємо де пройти обстеження, пролікуватися. У районі немає ані таких спеціалістів, ані сучасної діагностичної апаратури. Фактично беззахисними залишилися учасники ліквідації та потерпілі внаслідок чорнобильської катастрофи другої і третьої категорії.
Як зазначалося, кошти на оздоровлення є, однак використати їх за призначенням немає можливості. Раніше тут був лікар, котрий відповідав за чорнобильців, та у зв’язку з реформуванням райлікарні цю категорію хворих передали на медичне обслуговування до сімейного лікаря. На жаль, як зауважує Іван Кучеренко, сімейний лікар фізично не встигає займатися ліквідаторами. Тому й залишаються вони сам на сам зі своїми бідами.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |