ДОСЛІДЖЕННЯ
Тим, хто страждає на астму, для запобігання нападів у зимовий період слід прикривати шарфом ніс і рот — закликала благодійна організація Asthma UK.
Дослідження показали, що холодне вологе повітря спричиняє спазми дихальних шляхів і провокує атаку в трьох із чотирьох людей. Вони починають кашляти, хрипіти і задихатися, Asthma UK влаштувала у соці-альних мережах акцію під хештегом #Scarfie, переконуючи, що чим більше астматиків дізнається про акцію і дослухається цієї поради, тим більше життів буде врятовано. Водночас організація нагадує, що шарф справді може врятувати життя, але аж ніяк не є заміною лікам від астми.
Лікар-терапевт і керівник Asthma UK Енді Уіттамор зазначив, що люди з астмою піддаються загрозі життю вже тоді, коли виходять на вулицю у холодний день. Просидіти вдома всі зимові місяці, звісно, неможливо. Тому існує єдине рішення — прикривати ніс і рот шарфом, щоб повітря, яке потрапляє в дихальні шляхи, було більш теплим. Так ризик виникнення чергового нападу астми значно знизиться.
Чотири мільйони людей з аст-мою у Великобританії стверджують: коли вони дихають холодним повітрям, симптоми значно посилюються. Загалом у цій країні від астми страждають 5,4 мільйона осіб. Торік від неї померло 1410 великобританців, у тому числі 14 дітей.
БІДИ ВІД ЦУКРОВОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ
Американські лікарі назвали основну проблему здоров’я людини — вживання цукру. Це провокує виникнення діабету, серцевих захворювань, інсультів та ожиріння.
Бажання їсти солодке причисляють до виду залежності з такими ж симптомами, що й решта. З цим згоден доктор Рік Лехман, хірург-ортопед і директор Центру спортивної медицини США у Кірквуді. Він заявив, що цукор — один з найгірших для людини продуктів. Дослідження доводять, що він діє на мозок так само, як кокаїн або героїн. Сканування показує ідентичні ділянки мозку, на які впливають і наркотики, і цукор. Цукрова залежність, стверджують науковці, справді не відрізняється від опіоїдної, а негативний вплив цього продукту на організм значно гірший від жирів.
Коли свого часу цукрові компанії доводили невинність солодкого продукту, переклавши вину на жир, у знежирені харчі почали додавати цукор, покращуючи їх смак. Однак споживання десятиліттями нежирного печива і взагалі знежиреної їжі перетворило американців в огрядних людей.
Зараз учені США намагаються довести, що цукор і вуглеводи небезпечніші, ніж жири, бо провокують багато захворювань, небезпечних для сучасної людини.
АНТИДЕПРЕСІЙНА ГОДИНА
Статистика запевняє, що впродовж 2017 року понад 300 мільйонів осіб у всьому світі страждали від депресії, а 260 мільйонів — від тривожних розладів.
В American Journal of Psychiatry опубліковані результати дослідження, які доводять, що навіть невеликі фізичні навантаження здатні запобігти депресії у людини будь-якого віку та статі.
У дослідженні брали участь 33908 норвежців, у яких простежувалися симптоми депресії й тривоги впродовж 11 років. Вчені виявили, що 12% випадків депресії можна було б уникнути, якби учасники приділяли лише одну годину на тиждень фізичній активності.
«Ці результати дають великий потенціал інтеграції фізичних вправ в індивідуальні плани психічного здоров’я. Якщо ми зможемо знайти способи збільшити рівень фізичної активності населення навіть на невелику цифру, то це, ймовірно, призведе до істотного прогресу в сфері здоров’я», — коментує професор Самуель Харві.
Дослідження, проведене австралійськими вченими з The Black Dog Institute, підтвердило результати, отримані командою Самуеля Харві. Опитавши сотні людей про їхню фізичну активність і психологічний стан, науковці встановили, що ті, хто зовсім не займався фізичними вправами, мали ризик розвитку депресії на 44% вищий, ніж ті, хто тренувався від однієї до двох годин на тиждень.
Біг на природі, йога або домашні вправи на килимку здатні не тільки зміцнити вашу «фізичну оболонку», а й очистити голову від зайвих думок. Згадані дослідження стали ще одним підтвердженням цієї версії.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |