Подільськ
Комунальні служби оперативно трудяться від початку розгулу циклону. На розчищанні вулиць і доріг працюють 17 одиниць техніки. В першу чергу розчищаються дороги, по яких рухається маршрутний транспорт, а також під’їзди до торговельних і соціальних об’єктів. На міських маршрутах – 26 автобусів.
У звичайному режимі працює міський хлібозавод. Хліб є в усіх торговельних об’єктах продовольчого напряму. Вся робота перебуває під особистим контролем міського голови та його заступників.
Міська влада висловила щиру вдячність городянам за розуміння та підтримку.
Балтський район
…А дітвора радіє
Комунальні служби Балтської об’єднаної територіальної громади в боротьбі з наслідками стихії розчистили від снігу понад 400 вулиць і провулків міста та сіл громади. Про це розповів голова ОТГ Сергій Мазур.
Також розчищено дороги державного і регіонального значення на території громади.
За інформацією голови Балтської райдержадміністрації Романа Кацмази, ситуація в районі значно покращилася.
До боротьби зі сніговою стихією долучилися служби та підприємства району і Балтської ОТГ. Велику допомогу подано технікою, надісланою керівництвом Одеської облдержадміністрації.
Роботи проводилися у взаємодії з сусідами на півночі області. Завдяки злагодженим діям відновлено транспортне сполучення з іншими районами, забезпечено проїзд основними дорогами, відновлено електропостачання на ряді аварійних ділянок.
Тим часом у школах іще на тиждень продовжили зимові канікули. Якщо раніше було вирішено, що діти повернуться до занять 22 січня, то тепер школярі мають сісти за парти 26 січня 2018 р.
Як повідомляє райдержадміністрація, таке спільне рішення районної та міської комісій з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято у зв’язку з досить складними погодними умовами.
Рух приміських автобусів відновлюється в міру приведення автодоріг в безпечний проїзний стан. Оперативні служби продовжують роботу до повної ліквідації наслідків стихії.
Кодимський район
Всі сили – проти негоди
Майже два тижні Кодимщину накривали снігопади. Товщина снігового покриву була від 50 см до 1 метра. За інформацією першого заступника голови райдержадміністрації Олега Косаренка, ліквідація наслідків негоди – на завершальному етапі.
До боротьби зі стихією було залучено 22 одиниці снігоприбиральної техніки, 15 підприємств різної форми власності, кодимські шляховики, підрядні організації.
– До стихії готувалися завчасно. Було заготовлено резерв пального, підготовлено техніку, відпрацьовано та узгоджено план дій районного штабу, – відзначив Олег Косаренко.
На сьогодні відновлено рух по трасах Кодима – Балта, Кодима – Слобідка, Кодима – Олексіївка. Залізниця функціонує у штатному режимі. Відновлено електропостачання в селах, де були пошкодження.
Однак, за прогнозами, варто знову готуватися до значних снігопадів.
Килийский район
Восстанавливаются после урагана
Последствия Атлантического циклона, который накрыл Придунавье 18 января, жители региона расхлебывают и по сей день. В обесточенном Килийском районе энергоснабжение восстановили далеко не во всех населенных пунктах.
На следующий день после стихии основные дороги в районе уже были расчищены и восстановлено транспортное сообщение.
Больше всего беспокоила ситуация с энергоснабжением – непогода причинила большой урон линиям электропередач. В результате стихии было повалено около 400 опор и большое количество деревьев (в самой Килие – более 250 деревьев).
На следующий день удалось восстановить и подать электричество только по центру Килии. Не забывали и о лечебных учреждениях города, и о насосных станциях – это были первые учреждения, куда восстанавливали подачу электроэнергии.
А пока воды в кране не было, организовали ее подвоз.
Последствия циклона ликвидировали аварийные бригады, все оперативные и коммунальные службы района. Сегодня в Килийском районе работают дополнительные бригады из Ананьевского, Тарутинского районов, а также из Кривого Рога.
– Масштабы ущерба, нанесенного энергетике района стихией, колоссальные, – рассказал о ситуации в районе председатель Килийского райсовета Павел Бойченко. – Такого не помнят и старожилы.
В субботу уже были обеспечены электроэнергией все медицинские учреждения города.
В каждом населенном пункте открыли пункты обогрева, где есть горячая вода, еда и возможность при необходимости переночевать и получить любую помощь.
В воскресенье на совещании с сельскими головами и мэрами городов, руководителями оперативных служб района, полицией, руководством отделов образования и здравоохранения было решено обеспечить в каждом населенном пункте круглосуточное патрулирование улиц силами полиции и дружинников.
Кроме этого, Килийский районный совет и райгосадминистрация дополнительно обеспечивают поставку в район свечей и закупают генераторы для пунктов обогрева в населенных пунктах.
Уже к концу недели в Килие была ликвидирована значительная часть обрывов и возобновлена подача электричества 80% абонентов. Всего за три дня в городе было ликвидировано около 200 обрывов линий электропередач. Тем не менее около 35 тысяч абонентов района остаются без света.
Наибольшие повреждения – в направлении сел Шевченково, Дмитриевка, Трудовое, Мирное, Десантное, а также Лески и Васильевка.
В школах продлили каникулы до 24 января, работа детских садов регламентируется по фактическим обстоятельствам: если есть свет – садик работает.
Татьяна КОРНИЛОВА, «Одеські вісті»
На залізниці зі снігом впоралися
В межах регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» тривають заходи з ліквідації наслідків зимової негоди. Щонайменше 1,5 тис. працівників Одеської магістралі щоденно, починаючи з 18 січня, залучаються до снігоборотьби на об’єктах транспортної інфраструктури.
Піковими днями стали 18 та 19 січня, коли близько 2,2 тис. працівників філії проводили очищення залізничних переїздів, пасажирських платформ, колії та стрілочних переводів від льоду та снігу, а на коліях працювало 10 одиниць снігоочисної та снігоприбиральної техніки. У вихідні дні, 20-21 січня, із зимовою стихією кожного дня боролися близько 1,6 тис. одеських залізничників та 6 одиниць спеціалізованої залізничної техніки. В середньому з залізничних об’єктів вивозили по 5 тис. куб. м снігу на добу.
Найбільш інтенсивні роботи по снігоборотьбі проводилися по Знам’янській, Шевченківській, Помічнянській, Гайворонській, Вапнярській, Корсунській дистанціях колії, де спостерігалося суттєве погіршення погодних умов протягом останніх днів.
Поза тим, працівники Одеської та Шевченківської дистанції електропостачання ліквідують пошкодження електромереж та пристроїв електропостачання. На цей час регіональна філія повністю контролює ситуацію з рухом пасажирських та вантажних поїздів.
ПАТ «Укрзалізниця» закликає пасажирів під час планування поїздок враховувати труднощі, що можуть виникнути при добиранні до залізничних вокзалів та станцій. Також закликаємо бути обережними та слухати оголошення на вокзалах. У разі виникнення зауважень та пропозицій щодо обслуговування пасажирів просимо повідомити на гарячу лінію «Якість та сервіс» за номером 0800-50-31-11.
Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ УЗ
Арцизский район
Две беды – метель и воры
18 января Арцизский район остался без света, тепла и воды: в регионе было повалено около 210 опор ЛЭП, оборваны линии электропередач.
По состоянию на 17 часов 22 января, работы по восстановлению электроснабжения продолжались.
С целью практической помощи району по поручению председателя Одесской облгосадминистрации Максима Степанова прибыли дополнительные бригады РЭС и техника. Активно помогают им сельские советы и местные фермеры. Практически полностью был подключен к энергосистеме Арциз.
В то же время существует некоторые проблемы в связи с кражей в нескольких населенных пунктах оборванных кабелей.
Олег ДУНАЕВ
Сарата
Боги війни врятували подорожніх
В ніч із 18 на 19 січня поблизу Сарати через хуртовину на трасі у сніговій блокаді опинилися цивільні особи та поліція, що прийшла їм на допомогу. Масштаб стихії був досить великий – без води та світла залишилося все місто, були обірвані лінії електромережі, повалені дерева та стовпи, неможливим став рух транспорту.
На допомогу людям прийшли артилеристи Військово-морських сил Збройних сил України. Наявними технічними засобами військовослужбовці витягли зі снігових заторів більше півсотні автомобілів, врятувавши таким чином людей, які могли постраждати внаслідок переохолодження. Серед потерпілих, що опинилися у полоні стихії, була і молода родина. Подружжя поверталося з пологового будинку з двотижневим малюком на руках. Пальне в машині закінчилося, і обігрівати далі салон уже не було чим. На щастя, допомога вже була поруч. Артилеристи українських ВМС на військовій техніці швидко відреагували і врятували новонароджене дитя.
За повідомленням прес-служби окремої артилерійської бригади ВМС ЗС України
Татарбунары
К непогоде были готовы. Но не к такой...
В Татарбунарах к непогоде были готовы – по крайней мере, думали, что готовы. Но сам масштаб непогоды, обрушившейся на город 18 января, отменил любую подготовку.
В городе и оперативный штаб был, и техника была в полной готовности. К утру того дня выпало сантиметров десять снега, двумя тракторами расчистили трассу Одесса – Рени, которая проходит через город.
А вот уже следующее утро Татарбунары встречали без света, воды и тепла. Активно велись работы по восстановлению энергоснабжения. Именно от него и зависит, будет ли вода и тепло в домах. Воду подвозили водовозкой, дороги в городе расчистили, а больницы работали в штатном режиме.
Ко вторнику ситуация существенно изменилась. В городе только три микрорайона остаются без света, и там работают ремонтные бригады.
– Соответственно, в этих районах и воды нет, – добавил городской голова Татарбунар Андрей Глущенко. – Воду пока подвозим водовозкой.
Специалисты обещают сегодня-завтра восстановить энергоснабжение. А вот мобильная связь оставляет желать лучшего.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |