16 листопада 2017 року депутати районної ради вперше затвердили Програму розвитку туризму в Любашівському районі на 20182020 роки. Основою туристичнорекреаційного комплексу стануть мальовничі куточки краю, його архітектурні та мистецькі об’єкти. Вагома увага приділятиметься гастрономічному і зеленому туризму. Перший крок в цьому напрямку було зроблено ще у 2012 році, коли у Любашівці відбувся масштабний і поки що єдиний в Україні «Ковбасний фестиваль» за участі усіх селищних і сільських рад, багатьох приватних виробників цього м’ясного делікатесу. Тоді на ковбасному фестиваліярмарку був зафіксований відповідний рекорд у виробництві салямі довжиною понад 2 метри, а обсяг реалізації продукції склав більш ніж 1,5 мільйона гривень. Відтоді гурмани так і не дочекалися продовження гастрономічного свята, яке обіцяли зробити традиційним.
Туристичний потенціал краю нещодавно обговорювали за «круглим столом» депутати Одеської обласної ради, голова райради Сергій Паровик, голова райдержадміністрації Віталій Лабуш, представники Благодійного Фонду «Рідний край», відділів освіти та культури. Вирішено створити районний історикоетнографічний Центр української культури для популяризації народних звичаїв, обрядів, ремесел, кулінарії та музей самобутньої культури і побуту.
Практичні консультації надавала директорка Одеського обласного Центру української культури Валентина Вітос. На її думку, в Любашівському районі є що показати і є чого повчитися, лише потрібно в кожній громаді віднайти свою родзинку. Тим паче, на Любашівщині часто проводяться різноманітні мистецькофольклорні заходи.
Це стосується мистецьких конкурсів «Твої таланти, рідний краю!», «Різдвяні піснеспіви», «Писанковий фестиваль» тощо.
Нині ж великою популярністю користується база відпочинку «Садиба на Кодимі», розташована в одному з мальовничих куточків Арчепитівки, на березі річки. Тут часто відпочивають подорожні та влаштовуються вишукані весілля. Приїздять любителі активного відпочинку і до Троїцького Будинку народної творчості, щоб познайомитися з самобутньою творчістю Заслуженого майстра народної творчості України Ростислава Палецького, до пам’яток архітектури: церкви Іоанна Богослова в с. Покровка, СвятоПокровського храму в с. Ясенове Перше, СвятоТроїцької церкви с. Троїцьке, дерев’яної церкви Воздвиження Чесного Хреста в с.Познанка Друга.
На думку голови районної ради Сергія Паровика, створення нових та підтримка існуючих туристичних продуктів дозволить забезпечити сталий розвиток туристичної сфери та підвищити частину її доходів у бюджети всіх рівнів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |