У місті Ананьєві необхідно відродити готельну інфраструктуру, відремонтувати дороги, будинки і пам’ятники, що входять до переліку історичної спадщини. Сільський або зелений туризм при наявності природних ресурсів (водні і лісові угіддя), екологічно чистих продуктів (мед, вино, сир, м’ясо, ковбаси, риба) потребує значних капіталовкладень на реанімацію дорожньої інфраструктури маршрутами Ананьїв-Балта (с. Селиванівка, Байтали, Пасицели); Ананьїв-Долинське; Ананьїв-Подільськ.
А поки що подорож Ананьївщиною обмежується одноденним екскурсійним маршрутом, розробленим ананьївським краєзнавцем Олександром Шхалаховим. Він розрахований на одеситів і спершу включає знайомство з творчістю митців с. Троїцьке Любашівського району. Звідти туристи прямують до 200-річної верби, що росте над Тилігулом, де можна спити джерельної водиці і поласувати молдавськими плачиндами.
Кількагодинне знайомство зі старовинним містом передбачає відвідини пам’ятних і знаменних місць, парків, численних архітектурних шедеврів, храму Олександра Невського, знайомство з цікавою експозицією Ананьївського історико-художнього музею, де художниця Наталя Шхалахова-Белякова проводить майстер-клас з декоративно-прикладного розпису. Напрочуд привабливими туристичними об’єктами є села Байтали, Гандрабури, Жеребкове з їх багатогранним колоритом та гостинністю.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |