ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Пенсійний гріш: з затримкою – ще гірш
28.07.2018 / Газета: Одесские известия / № 57(5081) / Тираж: 18937

В народі кажуть: жити на пенсії добре, але жити на пенсію — кепсько. І це зрозуміло, адже пенсії в українців — копійчані. А коли виплати затримують — то зовсім лихо. Саме така ситуація виникла в середині липня. А точніше, з 18 по 25 число нинішнього місяця літні люди даремно виглядали поштарів та перевіряли надходження на картки — грошей не було через затримку. Як на Одещині, так і по всій Україні. У цей період телефони у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області були «червоними», щодня понад сотню дзвінків: чому затримують виплати, коли будуть гроші і чи будуть взагалі, у чому проблема?

Додамо: проблема, котра є важливою для 614 тисяч людей — саме стільки на Одещині пенсіонерів станом на 1 липня нинішнього року — і потребують вони щомісячно в середньому півтора мільярди гривень.

25 липня Головне управління ПФУ в Одеській області перерахувало «Укр­пошті» всі гроші для виплат, і, як кажуть, закрило питання, а 27 липня виконало зобов’язання перед банками, профінансувавши їх. Отже, пенсіонери вже почали отримувати свої пенсії.

- Відповідно до закону «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування», виплати мають здійснюватись з 4 по 25 число кожного місяця, — говорить заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олена Аброскіна. — Співпрацюючи з «Укрпоштою», ми намагаємось розподіляти виплати рівномірно протягом визначеного періоду, аби уникнути «навантаження» на його початок, кінець чи середину. В даному випадку, з 18 по 25 липня вимушено виникла «дірка безгрошів’я».

В чому проблема? На думку фахівців, вона виникла через так звані міжкасові розриви. Пенсійні гроші, як відомо, формуються за рахунок єдиного соціального внеску. А його надходження залежить від термінів виплати зарплат, а це — перші числа місяця, його середина (аванс) та кінець. Як стверджують, на кінець місяця припадають основні і найбільші суми виплат по зарплатах, а відтак і надходження по графі соціальний внесок. А в середині липня (так сталося) були незначні суми виплат, а звідси і нестача грошей, аби покрити пенсійні виплати.

Чи були такі затримки в минулому і чого чекати в майбутньому? В останнє десятиліття таких прикрих халеп не виникало, кажуть працівники ПФУ. А щодо майбутнього — будемо сподіватись на краще.

Але зрозуміло, що безперебійність та достатність виплат залежить від внесків. А їх сплата — від стану економіки країни, яка наразі кульгає на обидві ноги. Отже, проблема нестачі грошей для пенсіонерів була, є, і буде принаймні в наступні роки. Як повідомили в Головному управлінні ПФУ в Одеській області, середня пенсія становить 2.300 гривень, а середня заробітна плата — 8.000 гривень. Пенсійні надходження — це 22 відсотки, тобто 1.700 гривень. Якщо врахувати, що в країні нині на одного працюючого припадає один пенсіонер, то зрозуміло, що різницю між 1.700 і 2.300 десь треба взяти. Тобто, не десь, а від сплати податків. А з податками та податковою політикою у нас ще поле неоране. І в цій галузі потрібні реформи. Люди, що знаються на темі, стверджують, що у нас третина населення сплати податків уникає, отримуючи зарплатню в конвертах. Можливо, щодо третини — це перебільшення. Але проблема справді є.

Автор: Александр Кумайгородский


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту