Так говорить президент Федерації самбо Одеської області, меценат та депутат Одеської обласної ради Олександр Адзеленко у переддень 27-ї річниці незалежності України, розмірковуючи про наші здобутки, недоліки та шлях, яким має йти країна.
- Олександре Васильовичу, а чи пам’ятаєте початок незалежності, оте найперше свято?
- Звичайно, тоді я обіймав посаду начальника Державтоінспекції Березівського району, і саме в цей день був у службовому відрядженні в Кілії. Найбільше запам’яталось розмаїття наших синьо-жовтих, як квіти, прапорів та усміхнені, радісні обличчя людей. Я і сам був схвильований і радів, все думав: це сталося — нарешті за багато віків мій український народ-трудівник не в «приймах» у сусідів, а має, виборов і вибудує свою власну державу.
- Втім, за період незалежності Україна в економічно-соціальному вимірі багато втратила, що дає підстави декому сумніватись у правильності шляху...
- А який Нострадамус міг на початку гарантувати, що шлях у майбутнє буде гладеньким, як яйце? Процес творення нового неминучий без втрат, а державотворення — процес складний, він навіть не на десятиріччя, а на сторіччя. І оцінювати треба об’єктивно. Нажаль, є багато людців, котрі ладні кидати каміння в город незалежності, а ось відповісти на питання, що ж особисто ти зробив для своєї країни, неспроможні. Це ось така споживацька, крайньохатська психологія: що мені дала незалежність? Тому спитаймо: а що дав ти, яким змістом наповнив це поняття? Я твердо переконаний у тому, що незалежність і Україна — це відповідальність кожного з нас. Тому засукаймо рукава та побілімо свою хату, посадімо чорнобривці в квітнику. А тинятись з плакатами — час втрачати.
- Та все ж, що зарахувати в актив, а що в пасив?
- Прикладів і здобутків, і втрат — багато. Ось візьмімо пенсійну реформу. Тепер згідно із законом треба мати двадцятип’ятирічний страховий стаж. Для багатьох людей, котрі в лихі дев’яності вимушені були, аби прогодувати сім’ю, возити візками крам із закордонів, де той стаж взяти? Люди ж не винні, що працювали не за трудовими книжками, оскільки підприємства банкрутіли і закривались. Це велика проблема і безвідповідальність перед громадянами.
Як приклад значного досягнення можна назвати підписання угоди України з Євросоюзом про безвізовий режим. Це доленосний, стратегічний крок до вростання нашої країни у цивілізоване світове співтовариство, де діють найкращі стандарти в сферах економіки, права, культури, соціальній. Ми повинні поглиблювати співробітництво з європейськими країнами. Ми і є Європа географічно, але повинні стати нею по суті. От поняття «євроремонт» сприймається як означення високої якості. Образно кажучи, треба прагнути до того, аби вислів «український ремонт» сприймався на «ура».
- А що можете сказати про здобутки на Одещині, наприклад?
- Наприклад, відновлення автодороги Одеса-Рені. Це стратегічна магістраль не тільки для Одеської області, а й для всього південно-західного краю України. Це шлях до розвитку економіки, соціальної сфери. У цій справі великий вклад губернатора Максима Степанова, як і в багатьох інших справах. Багато корисного робить і голова облради Анатолій Урбанський. Оце і є реальне наповнення нашої незалежності змістом.
- Ви, як голова Федерації області самбо і депутат, задоволені своєю роботою, станом справ у фізичному вихованні школярів та молоді?
- Хотілось би більшого. Але добре те, що президент України Петро Порошенко прислухався до наших ініціатив, схвалив. Завдяки його підтримці були виділені кошти на придбання спортивного інвентарю та проведення занять із самбо в школах області. Закупили обладнання також для Білгород-Дністровського педагогічного училища, Військово-морського ліцею на сотні тисяч гривень. Крім того, за президентською програмою нині капітально ремонтують три спортзали в Березвіському районі. Українські юнаки мають виростати борцями — це моє переконання.
- А депутати мають бути борцями за зміни на краще?
- Очевидно, так. Втім, не про всіх колег можу сказати, що вони вболівають за людей і обстоюють їхні інтереси. Є й такі, котрі обстоюють виділення грошей з державної кишені для здавалось би добрих справ — будівництва, чи ремонту, що їх мають виконувати...»їхні фірми». Тобто мова йде про лобіювання власних інтересів.
- Олександре Васильовичу, до початку 2013 року Ви керували Одеським управлінням державної пенітенціарної служби. Що можете сказати про нинішню українську пенітенціарну службу як таку?
- Вона в ганебному стані і потребує докорінних змін. Якщо ми вже йдемо в Європу, то давайте наводити лад і там. Поки що пенітенціарна служба має ознаки «середньовіччя».
- З якими думками зустрічатимете 27 річницю незалежності?
- Про краще майбуття нашої Вітчизни. Я в це вірю.
ВІД АВТОРА
Наостанок про приклади добрих справ депутата Олександра Адзеленка.
Кілька років тому батьки 230 першокласників Березівки, а також Михайлівської та Демидівської сільських рад Березівського району отримали страхові поліси. Відповідну допомогу надав депутат обласної ради Олександр Адзеленко.
Крім цього, обранець громади провів прийом громадян в Березівці. Значна частина питань стосувалася земельних проблем. Всім заявникам було надано юридичну консультацію.
Також Олександр Адзеленко зустрівся з колективом Березовської ЦРБ та у відповідь на прохання медиків допомогти в проведенні ремонтних робіт в медустанові, надав підтримку у виділенні матеріалів для ремонту актового залу ЦРЛ. І таких прикладів чимало.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |