Майбутнє надання автокефалії Українській церкві — це один з процесів, які неможливо зупинити, а запустила їх сама Росія своєю агресією на Донбасі. Таку думку в ефірі «Эха Москвы» висловила російський публіцист Юлія Латиніна.
«Ця історія триватиме, коли нас не буде на світі. І Путіна не буде на світі. А автокефалія вже буде», — наголосила вона, зауваживши, що зустріч патріарха Кирила з Константинопольським патріархом Варфоломієм показала: рішення стосовно надання автокефалії Україні вже ухвалене.
«Це називається «догралися». Бо взагалі треба сказати, що всі на світі розколи цієї неподільної і чудової організації, яка володіє єдиною монополією на істину, — всі вони завжди починалися з політичних причин, до яких підбирали ідеологічне підґрунтя», — розповіла вона і додала, що й від-ділення української церкви відбувається не з релігійних причин.
«Це називається «за що боролися, на те й напоролися», бо була тривала боротьба за те, щоб українська церква отримала автокефалію. Було всіляке заохочення сепаратистів, були мало не склади зброї в лаврах. Були проповіді про те, що сланцевий газ є сатанинська справа (я їх на власні вуха чула в Україні, дуже було смішно). Були священики, які відмовлялися відспівувати учасників АТО з українського боку за участь у братовбивчій війні. Але донецьких бойовиків вони відспівували без проблем», — проілюструвала Юлія Латиніна методи тої «боротьби».
Вона вважає, що пояснення поведінки російської сторони лежить у царині психології і навіть психіатрії.
«Українська автокефалія з’явилася саме тому, що нам захотілося влаштувати Донбас. Але вона існуватиме, коли ніякого Донбасу вже не буде і всі забудуть, як звали Захарченка, і навіть, думаю, забудуть, як звали патріарха Кирила», — підсумувала Юлія Латиніна.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |