На районну Дошку пошани «Гордість Любашівщини» занесені прізвища 198 захисників Вітчизни, які мужньо обороняли східні рубежі та ще воюють з ворогом на передовій в ООС. І цьогоріч ще 29 бажаючих, з яких 2 офіцери і 4 жінки, добровільно поповнили лави Збройних сил України.
На переконання ветерана війни на Донбасі, голови районної громадської організації «Любашівські патріоти-учасники АТО» Миколи Коверзюка, таких людей – набагато більше, бо чимало уродженців краю призивалося з інших військкоматів або записувалися у добровольчі батальйони. Триває копітка робота з виявлення усіх героїв війни, щоб гідно їх вшанувати та підтримати. Адже за чотири роки війни на Донбасі багатьом військовослужбовцям довелося зіштовхнутися з проблемами при поверненні до цивільного життя. Микола Коверзюк також зауважив, що найбільші проблеми, з котрими стикаються атовці, – це земельне питання та працевлаштування з гідною зарплатнею. Стосовно землі, то вже більше ста ветеранів отримали належний їм 2-гектарний пай для ведення особистого селянського господарства. Раніше цим прискіпливо і на добровільних засадах переймалася начальниця відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмила Гончарук, а оплачували виготовлення державних актів на землю сільгоспвиробники. Лише з об’єктивних причин – через невизначеність 90 га землі на території Любашівської ОТГ – ще не отримали свої законні наділи 55 атовців. Але вирішення цього злободенного питання стоїть на контролі районної влади.
Микола Коверзюк вів мову і про належне оздоровлення, санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію, вирішення соціально-побутових проблем учасників АТО та членів їх сімей. З цього приводу він зауважив, що сьогодні, завдячуючи державній програмі, демобілізовані можуть пройти безкоштовну психологічну реабілітацію в санаторіях України впродовж 18 днів.
Влітку чимало колишніх військовослужбовців безкоштовно навчалися на курсах водіїв, а дехто скористався нагодою вступити до вишу на пільгових умовах.
Учасники АТО є частими гостями школярів, яким розповідають про події на сході України, значні втрати, визволення міст та сіл, говорять про єдність української нації, мир і спокій.
Свято бережуть любашівчани світлу пам’ять про загиблих жителів та уродженців Любашівщини – комбата батальйону «Донбас» Олександра Гуменюка, прикордонника Віталія Чалапка, танкіста Олександра Друзя, розвідника Вадима Матросова. У школах, де вони навчалися, встановлено меморіальні дошки, а у центрі Любашівки постав банер з портретами Героїв.
Про ратні подвиги патріотів Любашівщини можна дізнатися в Любашівському історико-краєзнавчому музеї, де їм присвячено велику експозицію.
На гідному рівні підтримує влада і районну громадську організацію «Любашівські патріоти-учасники АТО». Нещодавно Миколі Коверзюку вручено сертифікат на придбання необхідних меблів для кабінету цієї організації.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |