Одеська облдержадміністрація затвердила висновок про відповідність чинному законодавству проектів рішень Зеленогірської селищної, Гвоздавської, Познанської та Ясенівської сільських рад Любашівського району щодо добровільного об’єднання цих територіальних громад у Зеленогірську селищну ОТГ.
Цю інформацію повідомив Одеський центр розвитку місцевого самоврядування, створений у рамках Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Нагадаємо, що всього на території Одеської області вже створено 31 ОТГ, у трьох з яких перші вибори відбудуться 23 грудня цього року.
ДЛЯ «СОКОЛА» І ДЛЯ ВСІХ
У селищі Повстанському, що входить до складу Біляївської ОТГ, цими днями облаштували спортивний майданчик. Таким чином утілено в життя ідею колективу спортивного гуртка рукопашного бою «Сокіл», подану на конкурс проектів громади.
Як повідомляє місцеве онлайн-видання «Вilyayivka.city», раніше команда, коли було тепло, тренувалася більше на вулиці, а в негоду — в холодному приміщенні, до того ж без необхідного спортивного спорядження.
Після об’єднання Повстанського з Біляївкою міська рада потурбувалася про опалення селищного будинку культури, де тренується «Сокіл», придбала мати. Цього ж року підготовлений місцевими пошановувачами фізичної культури проект «Спортдепо» став одним з переможців конкурсу громадського бюджету.
Це перший спортивний майданчик у селищі. А опоряджувати його допомагали місцеві жителі, за що їм привселюдно подякував староста Повстанського Володимир Осадчий. Звісно, що від спортсменів «Сокола» тепер чекають нових перемог.
ТРИ КОТЕЛЬНІ НА ПЕЛЕТАХ
У Коноплянській ОТГ активно впроваджуються енергоефективні заходи. Так, у рамках реалізації проекту «Розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» у Гудевичівській ЗОШ І-ІІ ступенів запустили котельню на пелетах.
До речі, під час нинішнього опалювального сезону вже три заклади освіти цієї громади працюватимуть на альтернативному виді палива. Три роки тому котельню на пелетах встановили в Коноплянському закладі дошкільної освіти. Зробили це за кошти програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Вартість робіт тоді склала 240 тисяч гривень. В опорному ж закладі «Коноплянська ЗОШ І-ІІІ ступенів» котли на пелетах поставили за рахунок державного бюджету, що обійшлося в 1,1 мільйона гривень. Й тепер ось альтернативним паливом обігріватиметься Гудевичівська ЗОШ.
Пелети, які дають необхідне тепло, дозволили за опалювальний період лише одного року за-ощадити громаді до 300 тисяч гривень.
НА МІСЦІ СТАРОГО КІНОТЕАТРУ
У Балті тривають роботи з будівництва сучасного культурного центру, який постане на базі старого кінотеатру «Родина».
Приміщення цього популярного колись закладу тривалий час стояло занедбаним. Тепер же відповідно до схваленого на зборах громади проекту, колишній кінотеатр перетвориться на сучасний концертно-виставковий майданчик. Кошти на його реконструкцію виділено за рахунок співфінансування з бюджетів ОТГ та області.
До кінця року тут планують упоратися з фасадними роботами, запустити всі комунікації та відремонтувати кінозал. А вже на початку весни усіх запросять на відкриття культурного центру.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |