Адміністрація морських портів України провела в Одесі Dredging day-2018, де представила зарубіжним та вітчизняним компаніям проекти капітального й експлуатаційного днопоглиблення в портах, каналах і внутрішніх водних шляхах, реалізація яких розпочнеться в 2019-у й буде продовжена в найближчі кілька років. Загальний обсяг робіт за проектами — 16,335 млн м3.
«Проведення капітального та експлуатаційного днопоглиблення в портах є одним з основних завдань, які ставить перед АМПУ держава. В останні два роки нам вдалося домогтися того, що провідні світові компанії почали брати участь у конкурсах щодо цих робіт в україн-ських портах. Це дозволило нам забезпечити економію на проектах капітального днопоглиблення в портах «Южний» і «Чорноморськ» у розмірі понад 400 млн грн», — зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
За його словами, в 2019 році реалізація великих капітальних проектів у портах «Южний» та «Чорноморськ» продовжиться. При цьому більше половини запланованих обсягів припадає на експлуатаційне днопоглиблення. «Проведення Dredging Day спрямоване на встановлення відкритого діалогу з потенційними підрядниками. Наша мета — забезпечити прозорість майбутніх конкурсів, залучити до участі в них максимальну кількість компаній. Ми надаємо всю необхідну інформацію, щоб днопоглиблювальні компанії могли спланувати свою роботу і врахувати проекти АМПУ при мобілізації та передислокації свого днопоглиблювального флоту», — підкреслив Райвіс Вецкаганс. Експерти АМПУ готові також надавати необхідні консультації з підготовки документів для того, щоб усі компанії, які подали заявки на участь у конкурсах, змогли долучитися до них.
Запланований обсяг робіт за проектами, представленими потенційним підрядникам, становить 16,335 млн м3, що вдвічі перевищує показники нинішнього року. Проекти днопоглиблення в портах презентували керівники філій АМПУ, розповівши учасникам зустрічі про специфіку роботи в кожній з акваторій.
У 2019 році заплановано розпочати реалізацію наступних етапів капітального днопоглиблення в портах «Чорноморськ» і «Южний». За проектом реконструкції операційної акваторії 1-го ковша Сухого лиману Іллічівської філії ДП «АМПУ» (4-5 черги будівництва) обсяг робіт складе 1,115 млн м3. Плановий термін реалізації — 4 місяці.
У рамках реконструкції водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Южний» (перша черга будівництва, другий і четвертий пускові комплекси) обсяг робіт сягне 6,339 млн м3. Термін реалізації — 21 місяць.
Проекти з підтримки паспорт-них глибин, запропоновані учасникам Dredging Day-2018, проводитимуться в портах Херсона, Рені, Ізмаїла, Одеси, Бердянська, Маріуполя, а також на Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі; Київському, Кам’янському, Канівському, Кременчуць-кому, Дніпродзержинському, Дніпровському і Каховському водосховищах. Планований обсяг експлуатаційного днопоглиблення в морських портах, на каналах і внутрішніх водних шляхах — 8,88 млн м3.
В організованому АМПУ Dredging Day-2018 взяли участь представники нідерландських компаній Jan De Nul n.v, Van Oord, Royal Boskalis Westminster, бельгійської DEME, китайської China Harbour Engineering Company Ltd, датської Rohde Nielsen, українських — ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро «Азимут», ТОВ «Укрбудсервіс», ТОВ «ТІС-ГІДРОТЕХНІКА» та КП ТОВ «КОМПЛЕКС ДЕЛЬТА».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |