За ініціативи Біляївської міської ради в громаді створюють координаційну раду з питань сім’ї, гендеру, протидії домашньому насиллю та торгівлі людьми. Під час першого засідання координаційної ради обговорили план дій та формат роботи ради.
- Для початку багатьом людям треба пояснити, що мається на увазі під словом «гендер», «гендерна рівність», — зазначив представник координаційної ради Анатолій Любчак.
Адже наразі дехто абсолютно не вірно розуміє значення цього поняття, зводячи його виключно до захисту прав жінок в усіх сферах життя. Тоді як це поняття є значно ширшим — досягнення рівності у правах, обов’язках, можливостях як чоловіків, так і жінок.
Під гендерною рівністю потрібно розуміти навіть такі звичайні речі, як те, чи мають дівчатка та хлопчики однакову змогу займатися спортом у ДЮСШ чи розвивати творчі здібності в БДЮТ, чи там є преференція гуртків тільки для представників якоїсь однієї статі. Гендерна рівність — це, коли місто витрачає однакові кошти для ремонту доріг та ремонту тротуарів, оскільки першими користуються переважно автомобілісти, а тротуарами діти, жінки та люди похилого віку. Гендерна рівність — це можливість для молоді брати участь в прийнятті рішень, які впливатимуть на життя громад тощо.
Хоча питання тендерної дискримінації жінок звісно займає важливе місце в цій темі, але чоловіки, наприклад, частіше потрапляють в різні форми сучасного рабства — трудове рабство, у якості безкоштовної сили під час військових конфліктів тощо.
За словами заступниці міського голови Надії Гончаренко, свою роботу координаційна рада почне з того, що вивчить ситуацію в громаді. Для цього відділу комунікації міської ради дали завдання провести опитування, також планують зібрати статистику щодо ситуацій з насиллям в родині за допомогою місцевого відділу поліції.
В планах запросити експерток та експертів з питання гендеру, протидії домашнього насилля та торгівлі людьми, які зустрінуться з представниками різних міських спільнот з лекціями та тренінгами.
До координаційної ради поки що включили представників Біляївської міської ради, а також міської організації ветеранів.
За пропозицією редакторки «Вісті Біляївки» Галини Халимоник, наразі розглядають можливість включити до ради представників громадських організацій міста, яка безпосередньо працюють з жінками, дітьми.
Фахівчиня з питань гендеру Богдана Стельмах у коментарі нашому виданню, з чого також варто почати роботу ради, зазначила:
- Варто проаналізувати законодавчу базу, що мало би/має робитися в цьому напрямку. Особливо актуальним є Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.
Ще одна фахівчиня з питань гендеру Ірина Абгарян порадила провести аналіз вразливих груп, оскільки вони мають більше шансів опинитися дискримінованими або в зоні ризику.
Робота з такими групами, системна та неформальна, допомагає їм інтегруватися в суспільство, робить його загалом більш безпечним для всіх.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |