В околицях Кілії і на території села Ліски Кілійської об’єднаної територіальної громади протиепізоотична комісія Кілійської райдержадміністрації запровадила карантин. Причиною тому послужило виявлення у диких тварин вірусу сказу.
За інформацією в.о. начальника Кілійської держспоживслужби Наталії Мунтян, моніторинговий відстріл шакалів на території обходу №7 мисливських угідь Кілійського районного товариства мисливців і рибалок на відстані 9 кілометрів від Кілії провели в другій половині листопада, і в матеріалах, взятих на аналіз, був виявлений вірус сказу.
Рішенням протиепізоотичної комісії ця місцевість оголошена неблагополучною щодо сказу м’ясоїдних тварин. Також вжиті карантинні заходи, згідно з якими околиці Кілії зі східного боку і село Ліски визначені зоною нагляду. Комісія затвердила і список заходів, що спрямовані на ліквідацію вогнища сказу.
Керівнику Товариства мисливців і рибалок рекомендовано заборонити проведення промислового або ліцензійного відстрілу диких тварин, їх відлов і вивіз на територію карантинної зони.
До слова, у 2018 році Кілійська ОТГ вже стикалася зі спалахом захворювання у тварин. Влітку протіепізоотічна комісія Кілійської райдержадміністрації оголосила територію СПК «Дунай» і селища Омарбія зоною спалаху африканської чуми свиней. Тоді карантин оголосили на 40 днів з моменту останньої фіксації захворювання свині, створили карантинний пост на в’їзді в селище Омарбія, максимально перекрили грунтові дороги, що ведуть в карантинну зону, встановили спеціальні блокпости на в’їзді в селище Омарбія, а дезбар’єри — біля каналу Лаптиш и на виїзді з Лісків в бік міста. Тоді ж проводився подвірний обхід мешканців карантинної та наглядової зон з метою визначення кількості поголів’я свиней в господарствах усіх форм власності.
Довідка:
Сказ — гостре інфекційне захворювання теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Хвороба, як правило, закінчується летально.
Зараження відбувається при попаданні вірусу на пошкоджені шкірні покриви або слизові оболонки внаслідок укусів або ослинення. Укус виявляють приблизно у 91% загиблих від сказу тварин.
Інкубаційний період хвороби — від 3-8 тижнів, а іноді до року і більше, а проявляється вона в різних клінічних формах. Хворих на сказ тварин не лікують, їх знищують.
При укусі тварини потрібно, перш за все, обробити рану звичайною водою або мильним розчином. Цей захід допоможе видалити з поверхні рани до 70 % вірусу.
Після обробки укусу тварини необхідно негайно звернутися до медустанови. Лікар в травмпункті оцінить стан, розпитає про обставини укусу і прийме рішення про подальші дії.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |