У Рішельєвському ліцеї стартував новий освітній проект «Вчитель+», який презентував особисто голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
— Ми розпочинаємо унікальну освітню програму, аналогів якої в Україні нема. «Вчитель+» — це мережа дистанційної освіти. Проект, який дозволить привести найкращих учителів до сільських шкіл й особисто до кожного учня. Відтепер якісні знання доступні незалежно від місця проживання, і масштаби цих змін ми, переконаний, побачимо у вигляді виграних олімпіад, міжнародних стартапів і бізнес-ідей. Інвестуючи в освіту, ми змінюємо країну, — зазначив очільник ОДА.
Проект націлений на те, щоб учні у найвіддаленіших школах отримували якісні знання з допомогою сучасних технологій. Перші уроки, які вестимуть найкращі педагоги для учнів усієї області, транслюватимуться з Рішельєвського ліцею. Згодом навчання відбуватиметься дистанційно з Одеської академії неперервної освіти. Буде створено відкритий освітній простір. Причому навчатимуться не лише школярі, а й учителі — проект покликаний допомогти в розв’язанні проблеми кадрового дефіциту педагогів, адже наразі у школах бракує понад 600 викладачів, переважно природничо-математичних дисциплін.
Планується, що впродовж цього навчального року до проекту приєднаються близько 60 навчальних закладів. Скористатися новинкою зможе будь-яка школа. Для цього Одеська облдержадміністрація уже закупила обладнання для 100 сучасних кабінетів дистанційної освіти загальною вартістю 30 мільйонів гривень. Кожен кабінет буде оснащений інтерактивною панеллю, проектором і комп’ютерами з підключенням до швидкісної мережі інтернету.
— Я вважаю, що освіта — це наше майбутнє. Цей унікальний проект запущений лише в Одеській області, але ми від-криті до співпраці з іншими регіонами, — підкреслив Максим Степанов.
У проекті братимуть участь 60 педагогів. Серед низ, зокрема, вчитель фізики Павло Віктор, який має 200 тисяч підписників на своєму Ютуб-каналі, та учасник проекту BeSmart, кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов. До слова, BeSmart — ще одна розробка, ініціатором якої є Максим Степанов. Ця онлайн-платформа допомагає випускникам усієї країни готуватися до іспитів онлайн і безкоштовно. Цією можливістю вже скористалися 65 тисяч українських школярів, зокрема й з тимчасово окупованих територій.
— Ми провели велику підготовчу роботу, — розповідає виконувачка обов’язків ректора Одеської академії неперервної освіти Любов Задорожна. — Серед майбутніх викладачів — педагоги, удостоєні звання «Вчитель року», творчі особистості, кращі з кращих. Упродовж листопада ми провели тренінги для 60 перших викладачів. Уже створені програми онлайн-уроків, опрацьований контент дистан-ційного навчання, який буде розміщений на нашому сайті. Ніхто не вірив, що ми зможемо це зробити, але все це відбувається — реформа діє!
На першому уроці у рамках проекту «Вчитель+» з темою «Теплові явища» дистанційно ознайомилися восьмикласники семи шкіл з різних районів Одещини. Вони мали можливість відповідати та ставити питання вчителю.
— Це дуже зручно. Якщо, наприклад, учень захворів, він зможе подивитися урок у режимі онлайн і не відставати від своїх однокласників. Навчатися у Рішельєвському ліцеї дуже непросто, хоча й цікаво, і цей проект відкриває перед нами нові можливості, — зауважив учень цього навчального закладу Костянтин Тудор.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |