ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІРУСНА ОБЛОГА ШЕВЧЕНКОВОГО
24.01.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 6(22025) / Тираж: 8525

У селі Шевченкове Кілійського району діагноз «кір» станом на ранок 22 січня підтвердили у 58 дітей. Про це через соціальну мережу повідомив голова Кілійської ОТГ Павло Бойченко. За наступну добу ситуація не змінилася.

Ситуацію прокоментувала заступник начальника департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Оксана Рокунець-Сорочан. За її словами, стан більшості хворих — легкого ступеня тяжкості. У десятьох дітей діагноз допоки уточнюється.

«За останні дві доби двох дітей госпіталізували в інфекційне відділення районної лікарні, щоб вони перебували під цілодобовим наглядом спеціалістів. Одній дитині — дев’ять місяців, другій — три роки. Загрози для населення довколишніх сіл нема, оскільки завдяки карантину хворобу у Шевченковому локалізовано. Карантин там триватиме 17 днів, відтак школи і дитячі садки закриті», — розповіла пані Рокунець-Сорочан.

Вона дорікнула, що дехто з батьків недужих дітей через релігійні переконання відмовляється не тільки від вакцинації, а й навіть від госпіталізації.

«Медики цілодобово моніторять ситуацію. Розгорнуто домашні стаціонари. І якщо ми бачимо, що стан дітей переходить із легкого ступеня тяжкості в середній, переконуємо батьків госпіталізувати їх... Найімовірніша причина спалаху кору? На новорічні свята до однієї родини в Шевченковому приїздили гості з Києва, серед яких була хвора на кір дівчинка. У рамках епідрозслідування ми зв’язалися з Києвом, і вже знаємо, що дитина лікується», — додала посадовець.

Вона також повідомила, що впродовж останнього тижня в Одеській області загалом зафіксували зростання захворюваності на кір на 57%: «Якщо порівнювати два останніх тижні, то маємо 72 випадки проти 46. Сподіваємося, що локалізація спалаху дозволить досить швидко загасити вогнище вірусної інфекції».

Зауважимо, Шевченкове — досить велике село: там мешкають більше п’яти тисяч осіб; у Кілійському районі — понад 28 тисяч.

За повідомленням МОЗ, з початку нинішнього року на кір в Україні захворіли понад п’ять тисяч осіб, троє з яких від ускладнень хвороби померли.

Нагадаємо, у 2018-у на кір в Україні занедужало більше 54,4 тисячі, а від спричинених ним ускладнень померло 12 дітей і четверо дорослих.

Найвищі показники захворюваності торік були у західних областях: Львівській (11873 хворих), Івано-Франківській (5617), Закарпатській (4733), Тернопільській (3658), Вінницькій (3422) та Чернівецькій (3384).

Кір — гостре інфекційне вірусне захворювання, яке може призвести до летального фіналу. Основні симптоми: висока температура тіла, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’ю-нктивіт, плямисто-папульозний висип на шкірі та загальна інтоксикація враженого хворобою організму.

Вірус кору надзвичайно заразний — швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Він може жити в повітрі і на поверхнях предметів довше двох годин навіть після того, як недужа людина покинула приміщення. Дев’ять із 10 нещеплених, які контактують із хворим, заражаються цим вірусом.

Вакцинація, наголошують медики, — єдиний надійний спосіб захисту від небезпечної хвороби. Щеплення проводять безоплатно в усіх поліклініках області.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту