ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Білі плями» нашої історії
26.01.2019 / Газета: Одесские известия / № 7(5130) / Тираж: 18937

У міському історико-художньому музеї ім. Євгена Столиці відбулася наукова конференція «Сторінки Української революції 1917-1921 років. Перший Зимовий похід Армії УНР. Участь земляків у національно-визвольному русі початку ХХ ст.».

— Події, що відносяться до сторічної давнини, мають безпосереднє відношення до нашого краю, до нашої рідної Ананьївщини. Ми горді за те, що імена наших земляків, які боролися за незалежність України сто років тому, викарбовано на нещодавно встановленому в м. Ананьєві військовому меморіалі воїнам армії Української Народної Республіки, першому в Одеській області, який було збудовано за безпосередньої допомоги БФ «Героїка»», — зазначив керівник апарату РДА, співзасновник заходу Валерій Крижан.

Спершу присутні переглянули документальний фільм «20 кроків до мрії. Крок 12 – Проголошення акту Злуки». Далі директор історико-художнього музею Олександр Шхалахов виступив з доповіддю «Видатні особистості Ананьївщини та їх роль у здобутті Незалежності України»:

— Сьогодні нам доводиться по крихтах збирати факти, які за радянських часів або замовчувались, або викривлялись. Одним з перших прізвищ, яке вдалося встановити, прізвище Макара Каплистого – уродженця села Майорівка Ананьївського повіту Херсонської губернії. Саме з його спогадів «Мій останній бій в Зимовому поході» вдалось дізнатись про «ананьївську сотню», її сотника Ашинова, Павла Котовича, стрільця Задорожного та інших, — сказав він.

Досить насиченою історичними фактами була доповідь студента Ананьївського економічного коледжу Володимира Флори на тему «Українська нація у боротьбі за збереження ідентичності та відродження державності (1917-1921). До 100-річчя УНР». До речі, це дослідження здобуло третє місце на обласній конференції.

Не менш цікавим та змістовним був виступ вчителя історії опорного закладу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» №1 м. Ананьєва Ганни Коржової та кількох школярів.

А місцева поетеса Вікторія Урбан у своєму вірші «Хай кораблі вертаються додому» провела паралель між подіями Української революції 1919 року та останніми подіями, які відбуваються в Україні.

— Історію необхідно знати, вивчати та робити висновки. — зазначила голова РДА Ганна Карпова.

На завершення усім доповідачам конференції було вручено пам’ятні календарі від Українського інституту національної пам’яті. Організатори зустрічі висловили сподівання, що наступна конференція буде міжрайонною і дозволить розкрити не одну «білу пляму» нашої історії.

Автор: Віктор Логвинюк


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту