Жахливий випадок стався на Житомирщині: о четвертій ранку водій маршрутки та кондуктор висадили на дорозі між населеними пунктами 21-річну дівчину, бо студентка не змогла повністю оплатити проїзд (йдеться про суму в 24 гривні).
Дівчина того ранку їхала до райцентру, до матері у лікарню, і забула вдома гроші. Щоб не висаджували її з маршрутки, студентка медичного коледжу просила взяти як заставу мобільний телефон. Марні сльози.
Через кілька днів тіло дівчини, яка замерзла, знайшли у бобровій ямі, куди вона потрапила, рушивши лісом навпростець, щоб скоротити шлях, і звідти не змогла самостійно вибратися.
На дворі — середина зими, яка щедро нас пригощає морозами, снігом із переходом у дощ, місцями — ожеледицею та налипанням мокрого снігу, хуртовинами. Синоптики відносять явища до жовтого рівня, тобто погодні умови є потенційно небезпечними для людей.
Ми чуємо попередження про погіршення синоптичної ситуації, однак, погодьтеся, важливо не лише тепло одягатися, а й бути теплішими у ставленні одне до одного, не байдужими до того, що комусь, можливо, цієї миті потрібна саме ваша допомога. Особливо за такої тяжкої для організму погоди, коли страждають сердечники, люди з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, старшого віку, маленькі діти.
На превеликий жаль, не кожен, навіть якщо притисли обставини, зважується просити допомоги в інших.
Упродовж кожної доби від переохолодження та обморожень у нашій країні страждають у середньому до 50 осіб. За даними МОЗ, за майже півтора місяця (із 12 грудня 2018-го) від холодових травм постраждали 1650 людей, 150 з яких померли (за висновками бюро судово-медичної експертизи).
Зонами небезпеки, як і до цього, залишаються дороги.
23 січня відбулося засідання обласного оперативного штабу з ліквідації наслідків негоди, яке провів голова Одеської ОДА Максим Степанов. Нарада пройшла в селекторному режимі за участі керівників та служб, відповідальних за ліквідацію наслід-ків погіршення погодних умов.
На автошляхах нашої області, йшлося на ній, щодоби працює до 283 одиниць спецтехніки, зокрема більше 70 — на дорогах державного значення і 210 — місцевого.
«Ми не можемо, на жаль, виправити ситуацію, коли взимку водії продовжують їздити на літній гумі, але поки такі факти є, необхідно максимально швидко виводити техніку на траси, передусім міжнародного значення, використовувати протиожеледні матеріали та одразу все чистити. Ми чітко знаємо ті підйоми, де починаються затори, всі ці больові точки. Необхідно оперативніше реагувати на такі ситуації: обмежувати рух на тих ділянках, де триває розчищення, аби аварій через ожеледь не було», — наголосив Максим Степанов.
За даними Служби автомобільних доріг в Одеській області, найбільше незручностей негода спричинила у північних районах. Шляховики вкотре звертаються до всіх учасників дорожнього руху бути максимально уважними та обережними, не перевищувати швидкість, дотримуватися правил, а по можливості взагалі утриматися від поїздок, доки не розпогодиться.
Якщо ж потрапили у надзвичайну ситуацію, телефонуйте до Служби порятунку за номером «101» або скористайтеся «гарячою» телефонною лінією Служби автомобільних доріг — (067) 575-68-86. За цим номером можна надіслати свою геолокацію через Viber, WatsApp або Telegram.
У разі пошкодження ліній електропередач слід інформувати диспетчера АТ «Одесаобленерго» за номером (048) 705-25-71 і в жодному разі не торкатися обірваних електромереж, тим більше — самостійно щось ремонтувати.
Медики зі свого боку просять дослухатися до того, що вберегтися від переохолодження й обморожень допоможуть прості правила: багатошаровість одягу, головний убір та рукавиці; взуття із товстою підошвою; рух (не стійте на місці, рухи прискорюють кровообіг, не дають замерзнути).
А ще медики закликають не паліть і не намагатися у холоднечу зігрітися алкоголем: куріння зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а спиртне лише створює ілюзію тепла, насправді ж зумовлює величезну його втрату. Якщо плануєте деякий час бути на холоді, візьміть із собою термос з чаєм. Не будьте байдужими до оточуючих: підкажіть адресу пункту обігріву тим, хто цього потребує.
Ще одна проблема, якою останнім часом переймається наша обласна громада, — спалах кору в Кілійському районі. Причиною великої біди, бо захворіли вже більше 70 осіб, стала відмова від планового щеплення.
Медики нагадують, що вакцина є в достатній кількості в усіх поліклініках області. Справа за тим, щоб прийти і зробити щеплення.
Кір, як стало відомо, із Шевченкового «пішов гуляти» районом: уже зафіксовано випадки захворювання у Кілії та в селі Василівка.
Міністерство охорони здоров’я спішно готує документи, необхідні для скликання спеціальної комісії, яка розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні. Стало також відомо, що обласний лабораторний центр МОЗ рекомендує департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради не пускати до шкіл та садочків дітей, не вакциновані проти кору.
Сьогодні-завтра, обіцяють синоптики, погода має внормуватися. Але попереду ще цілий місяць зими, та й у березні негода часто нагадує про себе, відтак усі рекомендації, озвучені фахівцями, ще знадобляться кожному з нас.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |