ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ТЕХНОЛОГІЇ
31.01.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 8(22027) / Тираж: 8525

«ЗАПРАВКИ» TESLA І В УКРАЇНІ

Засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск заявив про те, що в 2019 році в Україні з’являться станції зарядки електрокарів Tesla Supercharger.

«Більшість людей не знають, що мережа Tesla Supercharger дозволяє легко подорожувати на великі відстані по США, більшій частині Європи, Канаді та Китаю», — написав він у своєму Twitter і додав посилання на мапу. На карті відзначені місця зарядок Superchargers, у тому числі й два в Україні — на трасі Київ—Львів. Обговорюється також відкриття «заправки» для цього електромобіля і на трасі Київ — Одеса.

«Станції Supercharger скоро охоплять 100% території Європи. Від Ірландії до Києва, від Норвегії до Туреччини», — заявив Маск, відповідаючи на запитання про плани щодо відкриття станцій для зарядки електрокарів в Ірландії.

Зауважимо, що 10 грудня минулого року Україну внесли до списку країн, куди можлива доставка автомобіля Tesla Model 3 за ціною 48,6 тисячі євро (з урахуванням податків і вартості доставки).

ПІДШКІРНІ ПРОЇЗНІ

У жителів Швеції набирають популярності підшкірні мікрочипи, які вони імплантують собі у руки, щоб не переобтяжувати кишені картками, перепустками і проїзними, повідомляє Euronews.

Мікрочипи розміром із зубець невеликої виделки зазвичай вживлюються під шкіру між великим і вказівним пальцями за допомогою спеціального шприца. Після цієї операції долоню, немов звичайну пластикову картку з NFC-чипом, просто прикладають до зчитувального пристрою. Прихильники мікрочипів кажуть, що вони безпечні та якнайкраще захищені від зламування.

Підшкірні чипи можна використовувати у магазинах, як перепустку на роботі або проїзний документ на транспорті. Ця технологія прискорює оплату товарів і послуг, роблячи життя зручнішим. Одним маленьким пристроєм можна замінити безліч карток, які займають місце у гаманці та кишенях.

За останній час мікрочипи імплантували у свої руки понад чотири тисячі шведів. Найбільша залізнична компанія цієї країни вже дозволила пасажирам застосовувати їх замість квитків.

Попри істотні плюси, у такого методу оплати є й запеклі су-противники. На їхню думку, це створює небезпеку крадіжки особистих даних, а сама мікро-схема може занести інфекцію в організм і спровокувати реакцію імунної системи.

РУКОТВОРНІ ДОЩІ

Із 2013-го Китай створює 55 мільярдів тонн штучного дощу на рік.

Нині ж Піднебесна розпочинає здійснення найбільшого у світі проекту з виробництва дощової води. За планом, оголошеним у січні, тамтешня влада має намір форсувати кількість опадів у вигляді дощу та снігу на понад 1,6 млн кв. км, що приблизно втричі перевищує розмір Іспанії.

Уряд використовуватиме нові військові технології, що змінюють погоду, розроблені державною Китайською корпорацією аерокосмічної науки й техніки. Зокрема, планується побудувати десятки тисяч камер згоряння на тибетських схилах гір. Ці камери спалюватимуть тверде паливо, що призведе до викидання в атмосферу йодиду срібла, завдяки чому можна регулювати випадання опадів.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту