ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОСОБЛИВОСТІ СЕРЦЕВОГО НАПАДУ У ЖІНОК
16.02.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 13(22032) / Тираж: 8525

Серцевий напад у жінок має специфічні ознаки, відмінні від серцевих катастроф у чоловіків, написала у Facebоok в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

«Чоловіки та жінки відрізняються фізіологічно, і серцевий напад може виглядати у жінок не так, як у чоловіків. Через це жінки іноді невчасно звертаються за медичною допомогою і ризикують мати важкий перебіг чи й померти. Вміння розпізнати у себе чи в людини поруч проблему із серцем і викликати екстрену допомогу — життєво важливе», – наголошує пані Супрун.

Вона пояснює, що інфаркт стається, коли постачання крові до серця у певній ділянці критично зменшується чи припиняється через звуження коронарних судин, зумовлене атеросклерозом чи тромбом. «Ділянка серця, що не отримує кисню, поступово помирає. Тому так важливо вчасно відновити кровообіг у серці. Серцевий напад проявляється болем, який носить пекучий чи стискаючий характер, або дискомфортом і важкістю за грудиною. Це триває кілька хвилин або відступає і знову повертається. Але у жінок це може проявлятися інакше: можуть боліти одна чи обидві руки, шия, плечі, щелепа чи живіт, часто болить між лопатками, дихання може стати частим і поверхневим, але при цьому нічого не болітиме, може з’явитися виражена слабкість, кинути у холодний піт або виникнути запаморочення і нудота», – зауважує посадовець.

Посилаючись на дані американських кардіологів, Уляна Супрун акцентувала, що жінки бояться не стільки інфарктів, як госпіталізації: «Жінки часто намагаються терпіти біль і дискомфорт, уникають викликати екстрену медичну допомогу і тим самим підривають своє здоров’я, втрачаючи дуже важливий час для застосування найефективніших сучасних методів лікування інфаркту. Пам’ятайте, чим менше часу пройде від появи симптомів до потрапляння в лікарню, тим кращі шанси на одужання».

Відтак закликає за наявності симптомів серцевого нападу негайно викликати «швидку». «Можна прийняти ацетилсаліцилову кислоту — вона зупиняє згортання крові й утворення тромбів. Якщо в людини поруч із вами зупинилося дихання, перш за все телефонуйте «103» і зробіть непрямий масаж серця, поки дихання не відновиться», – радить в.о. міністра.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту