Одеса була й залишається унікальним щедро-щирим простором розвитку і взаємозбагачення мов і культур багатьох націй та народностей, тому Міжнародний день рідної мови особливий для кожного одесита.
Нагадаємо, на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі, було оголошено про підтримку мовного й культурного різноманіття та багатомовності та встановлення свята Міжнародного дня рідної мови. Його передісторія — досить трагічна: 21 лютого 1952-го у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію студентів, які виступили проти урядової заборони на використання в країні рідної — бенгальської — мови. Саме на вшанування світлої пам’яті тих, хто боровся за материнську мову, й було обрано цю дату.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови в Одеській національній науковій бібліотеці з 20 лютого по 2 березня експонується книжково-ілюстративна виставка «Мовне й культурне розмаїття півдня України». До уваги відвідувачів — актуальні мовознавчі видання, наукові статті з періодики, літературна спадщина українських письменників та поетів — представників національних меншин, які проживають на теренах Одещини.
Усім, хто взяв участь у відкритті виставки, запам’яталася лекція «На захист рідної мови й культури мовлення» відомого мовознавця, члена НСПУ Володимира Сподарця. Червоною стрічкою доповіді стала ідея консолідації суспільства на основі української мови і водночас взаємозбагачення людини, країни, нації через творчу взаємодію різних мов та культур.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.019Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |