ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПІДСТУПНИЙ СИФІЛІС & «КОМПАНІЯ»
21.02.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 14(22033) / Тираж: 8525

Питання профілактики та організації лікування інфекцій, які передаються статевим шляхом, стали темою брифінгу головного лікаря Одеського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Івана Фучижи.

Фахівець розповів, що впродовж минулого року спеціалісти обласної служби зареєстрували 12833 пацієнтів, які захворіли через незахищені статеві стосунки. Загалом по Україні таких виявлено понад 96 тисяч. Підхоплюють інфекції, які передаються статевим шляхом, у рівній кількості чоловіки й жінки. У віковому розрізі — це переважно ті, кому від 16 до 30 років.

Найпоширенішим венеричним захворюванням залишається сифіліс. Торік у нас було зареєстровано 226 пацієнтів з таким діагнозом (2,5 тисячі в усій державі, причому першими у загальнодержавному списку — Київська, Кіровоградська, Житомирська та Одеська області).

Сифіліс — типове венеричне захворювання з хронічним системним перебігом, яке характеризується ураженням шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів, хрящево-кісткової та центральної нервової систем. Основним шляхом зараження лікарі визначають статевий контакт. Випадки побутового (при користуванні спільними посудом, сигаретами, люльками) зустрічаються вкрай рідко. Спірохет виділяють з відкритих виразок або шкірних висипів хворої людини. Вони проникають в організм через слизові оболонки статевих органів або через пошкоджену шкіру інших частин тіла. Якщо сифілісом хворіє вагітна жінка, вона може заразити свою дитину внутрішньоутробно.

Захворювання може перебігати безсимптомно, але тільки спочатку. Лікування сифілісу — складний і тривалий процес, який вимагає індивідуального підходу. За відсутності лікування можливі й летальні наслідки.

Тим, хто практикує незахищені статеві контакти, венерологи рекомендують проходити обстеження на сифіліс щонайменше раз на рік. Навіть один такий випадок мусить бути убезпечений зданими аналізами та консультацією фахівця.

Гонорея, хламідіоз і трихомоніаз також залишаються одними з найпоширеніших венеричних захворювань мешканців нашої області. Найбільша кількість пацієнтів з такими діагнозами саме на Одещині та ще на Херсонщині.

До нових захворювань спеціалісти відносять уріаплазмоз та мікоплазмоз, що вражають репродуктивну функцію. Герпес, сифіліс, трихомоніаз і гонорея, які також спершу можуть перебігати без симптомів, загрожують вадами розвитку майбутньої дитини, якщо планується або протікає вагітність.

Ще одна небезпечна інфекція, про яку йшлося на брифінгу, — це кандидоз слизових покривів. Захворювання, яке часто людьми розцінюється як життєва дрібниця, буденна, не варта уваги, передається не лише статевим, але й побутовим шляхом. Надмірне вживання антибіотиків та неправильне харчування провокують розвиток кандидозу. Лікуватися треба обов’язково, бо наслідки запущеної форми недуги, за словами фахівця, призводять до тяжких розладів здоров’я.

Іван Фучижи закликав громадян користуватися засобами контрацепції, щоб убезпечити себе від інфекційних захворювань. А в разі виникнення будь-яких їх симптомів необхідно здати аналіз крові, бактеріальний посів та мазок. Одещина забезпечена профільними спеціалістами та лабораторною базою, щоб надати пацієнтам кваліфіковану допомогу й подолати інфекційні недуги, які передаються статевим шляхом.

Послуги державних медичних закладів безоплатні, конфіденційність — зберігається.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту