У день святого Валентина, за міжнародною статистикою, люди виконують практично річну норму освідчень у коханні, а напередодні розкуповують найбільшу кількість романтичних подарунків.
Медики намагаються скористатися таким особливо піднесеним настроєм, нагадуючи, що кохання, яке часто затьмарює розум, має бути безпечним для здоров’я.
Стараннями працівників і волонтерів відділення «Клініка, дружня до молоді» міської студентської поліклініки, яка надає медичні послуги дев’яти вишам, та громадської організації «Молодіжний центр розвитку» в Одесі відбулася вулична просвітницька акція з протидії поширенню ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та наркоманії. Випускники «Школи волонтерів» поширювали інформаційні буклети та засоби контрацепції (роздали їх кілька тисяч), проводили відповідні бесіди з молоддю. Захід пройшов за підтримки міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» та проекту GIZ у рамках щорічної акції «Не дай СНІДу шансу!».
На підтримку просвітницької акції на кафедрі клінічної епідеміології та біобезпеки Одеського національного медуніверситету майбутні лікарі обговорили аспекти безпечної поведінки й запобігання поширенню соціально небезпечних захворювань, які передаються в тому числі й статевим шляхом. Перед цим для студентів організували безоплатне обстеження на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити і провели практичне заняття з основ доступного пояснення пацієнтам ризиків від необачної поведінки й нерозбірливих стосунків.
До слова, в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги продовжує працювати програма з обстеження на ВІЛ у сімейних лікарів. Будь-хто з городян при відвідуванні амбулаторії сімейної медицини може пройти безоплатне експрес-тестування і впродовж 10—15 хвилин дізнатися про свій ВІЛ-статус. Конфіденційність виявленого статусу пацієнта гарантується. Безоплатне тестування на ВІЛ також проводиться в полі-клініках, лікарнях і жіночих консультаціях Одеси та в усіх районах області. Діагностичні тест-системи є в достатній кількості, їх закупили за гроші з муніципального та обласного бюджетів.
Торік тільки в Одесі обстеження на ВІЛ за допомогою швидких тестів пройшли 20213 осіб. Позитивний ВІЛ-статус виявлено у 718.
Усіх пацієнтів з позитивним результатом скеровують на консультацію і подальше обстеження до міського Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, де за підтвердження такого статусу їм безоплатно надають антиретровірусну терапію. Таке лікування покращує якість і підвищує тривалість життя ВІЛ-позитивної людини, а також робить її безпечною для довколишніх.
Уся робота медиків цієї спеціалізації спрямована на досягнення цілей «90-90-90» глобальної ініціативи Fast Track Cities, до якої Одеса приєдналася позаторік. Ця ініціатива є логічним продовженням стратегії ЮНЕЙДС Fast-Track, мета якої — подолання СНІДу як загрози здоров’ю населення до 2030 року шляхом прискорення відповіді на СНІД в умовах міст і серед груп найвищого ризику для досягнення цілей «90—90—90» і викорінення дискримінації та стигми.
Нагадаємо, формула «90-90-90» означає, що не менше 90% ВІЛ-позитивних пацієнтів знають про свій статус, 90% з них отримують антиретровірусну терапію, 90% мають тривале пригнічення вірусного навантаження.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |