ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З майданом у пам’яті
23.02.2019 / Газета: Одесские известия / № 15(5138) / Тираж: 18937

До Дня Героїв Небесної Сотні в Одесь­кому історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Жертовність в ім’я гідності». Її основу склали світлини, побутові речі, фрагменти форми військових формувань, друковані видання часів Майдану. Виставка — увічнює пам’ять і подвиг учасників революції Гідності.

- Музейники були зацікавлені в тому, щоб зібрати і показати матеріали подій, які відбувалися, зокрема, в Києві,- зазначив заступник директора музею Юрій Слюсар, — Трагічні події, жахливі жертви, вони, без перебільшення, змінили хід історії нашої країни, нашого народу і нашої держави.

Каски, пляшки «коктейлю Молотова», бруківка з київського майдану, листівки, плакати, прапори, аматорські фотографії.

Юрій Слюсар каже, що зібрати матеріали, експонати було доволі складно, адже більшість предметів тієї пори перебуває на руках у безпосередніх учасників революції Гідності, що живуть у Києві, Одесі, в інших містах.

- І все ж нам вдалося зібрати ці матеріали і сформувати їх за всіма законами музейництва, щоб воскресити образ тодішньої динамічної доби, — каже Юрій Слюсар.

На виставці були присутні учасники майдану, які завітали до музею, сповнені бажання поділитися пережитим. Прийшли ті, у кого у пам’яті революція залишила незгладимий слід. Про це сказав Ігор Новосадський, активіст, учасник Майдану:

- Революція Гідності займає величезну частину мого серця. Я пережив всі її моменти, познайомився з чудовими людьми з різних політичних партій. На Майдані ми стояли всі, як один. Наразі я постійно згадую ті події. Після того, як побили студентів і по-звірячому їх розігнали, я разом з дев’ятьма одеситами поїхав до столиці з наміром підтримати студентів-мітингарів. У той день я навіть не гадав, що залишуся на майдані до кінця.

- Ми стояли не за якісь прізвища політиків, навіть не проти когось. Мета була одна — змінити правила гри в цій державі. Головне, щоб вони були для всіх однакові, щоб не було комусь — усе, а комусь — нічого. Вважаю, що ми чинили вірно і створили умови для подальших кроків у перетворенні держави,- додає Ігор Новосадський.

- Ті події стали несподіванкою для всієї країни, — пригадує учасник Майдану, гість виставки Дмитро Терзі, — Це був дуже потужний протестний прояв, який заявив про те, що для розвитку України потрібні нові підходи у всіх сферах життя. Інакше взагалі навіщо було розпочинати свою незалежну державу? І ми домоглися абсолютно нової якості свободи і демократії.

Всі гості виставки висловлювали думку про те, що революція Гідності продовжується й у наших мирних справах. Кожен день життя країни повинен стати підтвердженням того, що люди, які вийшли на Майдан з бажанням відстояти справедливість, досягли мети, дали шанс змінити Україну, її майбутнє. І ділились враженням від побаченого у залах музею -експонати незвичайної виставки допомагають глядачеві поринути у дні Майдану, сповнені боротьби і мужності, гідності і братерства, трагічності і любові до свого народу й країни.

Автор: Катерина Віленська


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012
Перейти на повну версію сайту