Головне управління статистики в Одеській області у жовтні 2018 року провело модульне опитування членів домогосподарств щодо доступності послуг охорони здоров’я, ліків та медичних товарів, а також для отримання інформації стосовно самооцінки здоров’я та рівня захворюваності.
Підсумки опитування свідчать, що 55,7% населення Одещини оцінює свій стан здоров’я як «добрий», 37,5% — як «задовільний», 6,8% — як «поганий».
Найпоширеніші захворювання у наших краян — гіпертонія (43,2%) та серцеві (27,1%). Серед опитаних, які мали проблеми зі здоров’ям, кожен восьмий хворіє на остеохондроз, кожен дев’ятий — на хронічний гепатит, жовчнокам’яну хворобу, холецистит, хвороби жовчного міхура та печінки.
Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги, як і в опитуванні попереднього року, залишилася висока вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я.
Цікаві результати опитування, проведеного приблизно в той самий час у ЄС тамтешніми службами, які наводить Головне управління статистики в Одеській області. Там стан свого здоров’я оцінили як «добрий» 68,9% осіб у віці 18 років і старше, як «задовільний» — 22,6%, як «поганий» — 8,5% опитаних.
Найбільші частки осіб, які оцінили стан свого здоров’я як «добрий», — в Ірландії, на Кіпрі, у Швеції, Італії, Нідерландах, на Мальті, у Великій Британії, Бельгії, Іспанії, Греції (82,7%—73,5%), а як «поганий» — у Хорватії, Латвії, Литві, Португалії, Естонії, Польщі та Угорщині (18,7% — 13,2%).
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |