Ім’я засновника одеської педіатричної школи академіка Бориса Резника добре відоме у провідних дитячих клініках світу. Дослідження вченого та практика педіатрії дозволили врятувати життя тисячам новонароджених.
Борис Резник першим поєднав комп’ютерні технології з практикою дитячої медицини, дав чіткі відповіді на питання щодо щеплення дітей, створив в Одесі спеціалізований педіатричний центр.
Дев’яносторіччю з дня народження цього видатного вченого було присвячено міжнародну науково-практичну конференцію «Новітні технології в педіатричній науці, практиці та освіті», яку вже традиційно називають «Резниковськими читаннями»
На майданчику конференції розгорнулися жваві дискусії щодо реформування системи охорони здоров’я, яке ставить педіатрів, фахівців дитячої медицини в нові умови роботи.
— На обговорення винесено також питання стандартизації медичної допомоги дітям, озвучено рекомендації для застосування перевірених доказовою медициною методів лікування дитячих хвороб. Характерно, що нові підходи кожна лікувальна установа сьогодні обирає самостійно, а це яскравий доказ децентралізації, про яку у медичному середовищі йшлося вже багато років, — розповідає професор, завідувач кафедри педіатрії Одеського національного медичного університету Микола Аряєв.
Учасники конференції активно дослідили питання вакцинації дітей, яке хвилює не тільки батьків, а й усю громадськість:
- Робота з щеплення постійно піддається перегляду. Кожен рік приносить усе нові й нові види вакцин, як відповідь на загрозливі для здоров’я дітей хвороби, — підкреслив Микола Аряєв,- тож дитячому лікарю необхідно добре орієнтуватися в сучасних препаратах, обираючи найефективніші.
Серед основних викликів, що перебувають у сфері уваги педіатрів також захворювання дихальних органів і, особливо, проблеми виходжування недоношених дітей, які перебувають у зоні високого ступеню ризику.
— Останнім часом дитяча смертність в Україні знизилася в три рази — а це важливий індикатор ефективності медичної педіатричної служби, в решті решт, показник благополуччя суспільства, — зазначив професор Микола Аряєв.
Учасники “Резниковських читань” визнали актуальним і корисним для обговорення представницький список доповідей і виступів на конференції провідних вітчизняних та іноземних фахівців дитячої медицини.
— Такі зустрічі з колегами відкривають широкі можливості для ознайомлення з новинками педіатрії, і, що важливо, націлюють на щоденний подальший пошук, — таку загальну думку учасників читань висловила лікар-педіатр з міста Любомир Волинської області Олена Дець.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |