17—18 травня в Одеському національному морському університеті відбудеться VІІ міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релі-гійний виміри».
Конференція організована кафедрою українознавства, історико-правових та мовних дисциплін ОНМУ за участі провідних учених Інституту історії НАН України, Інституту україн-ської археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», Національної спілки краєзнавців України, управління культури, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації, Державного архіву Одеської області, а також представників наукової спільноти 27 вищих навчальних закладів з різних регіонів України, в тому числі семи вишів нашого міста.
Серед співорганізаторів — освітні та наукові інституції з Румунії — університет «Нижній Дунай» (м. Галац), Бухарестський університет (м. Бухарест), університет «Олександра Іона Куза» (м. Яси), Музей історії (м. Галац) і з Республіки Молдова — Молдовський державний університет (м. Кишинів). До участі в заході долучилися також співробітники Одеського та Миколаївського обласних державних архівів, галузевого архіву СБУ, а також представники архівів з Литви: Литовського державного сучасного архіву (м. Вільнюс) та Каунаського регіонального державного архіву.
У рамках конференції відбудеться засідання «круглого столу» «Мова, церква, герої: проблеми та досвід на шляху до євроінтеграції», в якому візьмуть участь провідні дослідники з мовознавства, церковної історії, історичної пам’яті, соціальної історії тощо.
Традиційно до відкриття форуму організатори видали збірку наукових праць, що стало можливим завдяки Почесному громадянинові Одеси та Одеської області Сергію Гриневецькому, а також генеральному директору Морського інженерного бюро Геннадію Єгорову та В’ячеславу Георгієву. До цьогорічного видання уві-йшли 89 статей, поданих 99 науковцями, з яких — 31 доктор наук, 48 кандидатів наук, 13 викладачів, четверо аспірантів та троє студентів.
Модератор конференції — завідувач кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін ОНМУ, доктор історичних наук, професор Микола Михай-луца.
Крім «круглого столу», відбудуться секційні засідання на теми: «Історія народів та етносів Півдня України в часи імперій, тоталітаризму, демократії», «Проблеми української та іноземної термінології і термінографії, мовні взаємовпливи», «Духовність, традиції та обрядовість української і «сусідніх» етнокультур», «Історія християнських церков та долі інших конфесій у регіоні», «Роль архівних установ, музеїв і виставок у збереженні та популяризації культурно-історичної спадщини», «Краєзнавство і туризм, природні, соціально-економічні та культурно-історичні складові», «70-річний досвід нового Китаю в економічному та соціальному розвитку в контексті перспектив дружнього співробітництва КНР й України».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |