ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Листи до редакції – найактуальніше
22.06.2019 / Газета: Одесские известия / № 46(5169) / Тираж: 18937

«З квітня 2015 року по цей час не працюю, оскільки доглядаю за тяжкохворою 14-річною дитиною. Чи буде зараховано час догляду до страхового стажу при обчисленні пенсії?», — питання від читача, котре днями надійшло до редакції. Відповідь на нього надають у нашій постійній рубриці спеціалісти головного управління ПФУ в Одеській області.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058), до страхового стажу при обчисленні пенсії зараховується період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Водночас Законом України від 03.07.2018 № 2476-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» з 01.01.2019 внесено зміни, зокрема, до статті 11 Закону № 1058.

Відтак з 01.01.2019 у відповідності із п. 9 статті 11 Закону № 1058 загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягає один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично доглядають за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І ступеня (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючі працездатні особи, які доглядають за особою з інвалідністю І групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Тобто батьки, усиновителі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, які фактично доглядають за хворими дітьми (зокрема і не визнаними особами з інвалідністю), є застрахованими особами, якщо вони одержують допомогу.

Страхувальником за вказану категорію осіб є орган, що виплачує допомогу, — орган соціального захисту.

Отже, якщо доглядаючи за тяжкохворою дитиною особа отримувала відповідну допомогу в органах соціального захисту, яка відображена в даних Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, то цей період буде зараховано до страхового стажу при обчисленні пенсії.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту