У рамках робочого візиту до Ізмаїла перший заступник голови Одеської обласної ради Вадим Шкарівський (на знімку) разом з начальником відділу з питань природокористування апарату облради Олександром Харлашиним провели спільну нараду щодо забезпечення Придунайського регіону водою та запобігання екологічної катастрофи.
До обговорення запросили голів і депутатів Болградської, Ізмаїльської, Кілійської та Ренійської районних рад, керівників райдержадміністрацій цих районів, Дунайського басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю, представників наукових організацій, очільників районних управлінь водних господарств. У нараді взяли участь також депутати обласної ради Юрій Маслов і Володимир Чумаченко.
Як відомо, майже 100 тисяч жителів Ренійського, Болградського, Ізмаїльського та Кілійського районів зіштовхнулися з такими серйозними проблемами, як погіршення водопостачання, критичний стан питної води, загроза поширення епідемічних захворювань, зниження врожайності. Якщо не вжити заходів для підвищення рівня води в системі придунайських водосховищ та поліпшення ситуації з водопостачанням, це може призвести до екологічної катастрофи.
Основна причина критичного стану придунайської екосистеми полягає в тому, що майже припинилося сполучення між водоймами та річкою Дунай, зокрема канали замулені та занедбані, а деякі замуровані. Це призвело до порушення природного водообміну, надмірної мінералізації води та загибелі біоресурсів.
У водосховищі Китай вода стала непридатною навіть для технічного використання, проте для деяких населених пунктів інших джерел водопостачання просто нема. Порушено природний водообмін з Дунаєм водосховища Ялпуг. Через аварійний стан захисної дамби на водному каналі Репіда є загроза затоплення близько 5 тисяч гектарів земель, у тому числі доріг та життєво важливих об’єктів, а місцеві жителі Болградського та Ізмаїльського районів можуть залишитися без питної води. Дамба потребує невідкладних ремонтних робіт для підвищення пропускної здатності.
Учасники засідання обговорили шляхи врегулювання гідрологічного рівня придунайських водосховищ. Окрім цього під час наради йшлося про необхідність розробки та затвердження на наступній сесії обласної ради комплексної програми, спрямованої на відновлення та охорону прісноводних ресурсів Одещини, а також вирішення питання про залучення фінансування з державного природоохоронного фонду.
«Забезпечення Придунайського регіону водою — доленосне питання для великої частини Одещини, яке потребує консолідації зусиль місцевих, обласних органів влади та відповідних профільних служб. Вирішувати його необхідно комплексно, і ключовим завданням є відновлення кожної аварійної гідротехнічної споруди. Безумовно, без залучення центральних органів влади та спрямування відповідного фінансування з державного бюджету вирішити цю проблему на рівні області неможливо. За результатами наради відділ з питань природокористування апарату Одеської обласної ради підготує відповідне протокольне рішення з рекомендаціями щодо спільних дій облради, обл-держадміністрації, місцевих органів влади та водогосподарських організацій, які відповідають за експлуатацію гідротехнічних споруд придунайських водосховищ. Далі буде визначено етапи проведення необхідних заходів для запобігання екологічної катастрофи та шляхи фінансування. Відповідне звернення спрямуємо і до центральних органів влади», — зазначив Вадим Шкарівський під час спілкування з представниками ЗМІ.
За матеріалами прес-служби облради.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |