Минулої неділі завершилися теоретичні навчальні модулі у рамках програми «Ромська школа громадської та політичної активності» для представниць і представників Ізмаїльського, Кілійського, Татарбунарського, Арцизького, Березівського та Лиманського районів Одещини.
Навчання, організоване для переможців конкурсного відбору, тривало три місяці і включало чотири модулі. Тренери — а це юристи та правозахисники — проводили заняття з питань лідерства і громадської діяльності, захисту прав людини, протидії дискримінації та захисту прав вразливих категорій, із системи органів влади в Україні, реформи децентралізації, участі громадян у бюджетному процесі, виборів, проведення адвокаційних кампаній, зовнішньої комунікації та роботи зі ЗМІ.
Під час четвертого, вересневого, модулю учасниці й учасники засвоїли основи інформаційної грамотності та критичного мислення, ознайомилися з інструментами ефективної комунікації й спробували себе у написанні прес-релізів та проведенні пресконференцій у вигляді ділової гри.
«Для максимального занурення у практичний компонент громадської та політичної участі ромів, крім теорії, наш тренери проводили практикуми. Як-от: огляд прогресивного міжнародного досвіду політичної участі ромів, протидія «мові ворожнечі» щодо ромської спільноти та особливості захисту прав ромів у судових процесах; проблеми впровадження Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року; діяльність громадських радників в Україні; досвід та перспективи впровадження ромських радників у громадах тощо. Тепер, після завершення навчальних модулів, наші учасники й учасниці розпочнуть роботу над практичною частиною, попрацюють з представниками ромських громад у районах Одеської області, визначать коло проблем, яке хвилює громади. А ще сподіваємося, що наші випускники і випускниці розглянуть можливість балотуватися у депутати місцевих рад на майбутніх виборах. Оскільки більшість серед сьогоднішніх випускників — це молодь, то ми покладаємо серйозні сподівання на їх представництво в органах місцевої влади, бо їх голос має бути почутим», — розповів президент «Правозахисного ромського центру» Володимир Кондур.
«Ми отримали сильну мотивацію для подальшої роботи, отримали нові знання і зрозуміли, що все можливо. Для ромської молоді це дуже важливо. Нам розповіли про політику, про виборчі процеси, законодавство, захист прав людини, світову практику протидії дискримінації. Раніше я, мої друзі, як і багато хто з молоді, не цікавилися політичними справами, а тепер стало справді цікаво. Ми знаємо, що у суспільстві є багато проблем, але й точно знаємо, що всі питання можна вирішити і знайти порозуміння. А зараз ми ще й озброєні знаннями. Я думаю, нам вдасться змінити негативне ставлення до ромів, захистити права ромської громади, знайти порозуміння з усіма верствами населення, продемонструвати наше бажання плідно працювати й реалізувати наші ідеї через співпрацю з органами місцевого самоврядування», — зазначила випускниця школи політичної активності Віра Дрангой.
Випускник школи Едуард Колдорар також подякував організаторам і підкреслив, що відстоювати права людини ніколи не пізно, адже вони — завжди на часі: «Сподіваюся, хтось із нас спробує балотуватися, а може, й стане депутатом. Це було б дуже добре, бо нам час активізуватися, ставати політично грамотними, впливати на владу і втілювати позитивні зміни».
«Ромська школа громадської та політичної активності» проводиться спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (у рамках проєкту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).
Прес-служба офісу громадської організації «Правозахисний ромський центр».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |