Нинішня ситуація із станом ґрунтів в Україні є вкрай складною, адже 70—80% ґрунтових ресурсів нашої країни потерпають від нестачі поживних речовин та мінеральних добрив.
Таку думку висловив академік Національної академії аграрних наук України, директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. А.Н. Соколовського» Святослав Балюк під час сьомого Одеського агрохімічного форуму, що відбувся у нашому місті й зібрав близько 300 фахівців цієї галузі.
Чорнозем — це цар-ґрунт, це сила і водночас беззахисність, адже сьогодні, наголошувалося на форумі, ґрунти швидко деградують: із року в рік в українських ґрунтах так званого середнього гранулометричного складу знижується вміст гумусу.
До цього, найперше, призвела нещадна експлуатація землі, адже з неї намагаються якнайшвидше «узяти по максимуму», виснажуючи національний скарб неймовірною кількістю внесених хімічних речовин. А лише здорова й доглянута земля, щедро «нагодована» органікою, здатна віддячити за працю гарними врожаями, які принесуть людям здоров’я і довголіття.
Святослав Балюк також підкреслив, що для покращення стану ґрунтів уже сьогодні фермерам необхідно запроваджувати технології точного землеробства і так званого точкового удобрення. Застосування саме цих технологій пояснюється тим, що ґрунт одного й того ж поля є неоднорідним за своєю структурою. Відтак фермерові необхідно стежити, де використовувати підживлення, наприклад, мікроелементами, де — макроелементами, а де залишити землю на довгі роки у повному спокої. Наші ґрунти — виснажені, тому їх потрібно відновлювати, але робити це треба правильно, грамотно.
Під час форуму йшлося і про те, що держава мусить негайно взяти під свій суворий контроль стан ґрунтів, бо дуже скоро можемо мати мільйони гектарів виснажених земель, для самовідновлення яких будуть потрібні не роки, а десятиліття, застерігає «Куркуль», головний фермерський сайт країни.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |