ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПІСЛЯСЛОВО ПРО АМБРОЗІЮ
26.09.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 73(22092) / Тираж: 8525

Закінчився сезон цвітіння амброзії полинолистої, який нинішнього року був дуже сприятливий для цього карантинного бур’яну.

Нагадаємо, амброзія полинолиста — вкрай небезпечна для здоров’я людини рослина: її пилок викликає алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може спричинити набряк легенів). Медики називають це амброзійним полінозом, або сінною пропасницею. Від пилку амброзії особливо страждають астматики, в яких загострюються приступи бронхіальної астми. Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, роза вітрів тощо. Ефективних ліків поки що не існує. Єдиний вихід — виявляти осередки поширення амброзії, знищувати рослини до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, бо ж вона розмножується тільки насінням.

В Одесі знищенням цього карантинного бур’яну займалися як комунальні служби, так і вуличні та будинкові комітети, підприємства, установи, органі-зації всіх форм власності, навчальні заклади, громадськість. І скошували її при землі, й висапували, й виривали з корінням, щоб приборкати загрозу. Важлива роль у цій спільній справі належить жителям нашого міста, які самі знищували небезпечні рослини чи повідомляли про їх місцезнаходження спеціальним службам, комунальникам.

Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів та городян.

Анастасія КУДРЯВЦЕВА, провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки, контролю

в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту