Органи місцевого самоврядування потребують законних важелів впливу на батьків, які розтринькують державні кошти, отримані на своїх малолітніх дітей.
Про це велась мова на семінарі-нараді з головами виконавчих комітетів сільських та селищних рад за участі голови РДА Віталія Лабуша і голови райради Сергія Паровика. Розглядався блок питань стосовно профілактики дитячої безоглядності, безпритульності та збереження життя і здоров’я дітей Любашівщини.
Як відомо, держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, батькам потрібно лише звернутися до відповідного управління і її оформити. Після чого на потреби малечі надходить відповідне фінансування. Його використанням переймається районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Зокрема, соціальні працівники складають акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, у якому вказуються умови, створені для виховання та розвитку малечі, наявність харчування та одягу відповідно до віку і сезону, наявність засобів гігієни, ліжка, постільної білизни тощо.
Нажаль, фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ часто виявляють випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя, мають шкідливі звички і неналежно турбуються про своїх дітей. Такі сім’ї беруть на облік як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. З батьками проводять відповідну соціальну роботу фахівці центру, надають соціальні послуги та консультації.
Нині ж урядом анонсовано збільшення виплат у 2020 році при народженні першої дитини до ста тисяч гривень, на другу – до двохсот, а на кожну наступну — 400 тисяч гривень. Зазначені цифри, безумовно, стануть «стимулом» для народження дітей саме для найбідніших верств населення (часто це сім’ї алкоголіків та наркоманів). Більш того, для окремих родин у маленьких селах такі виплати і зараз є способом заробітку, бо іншої «роботи» батьки цураються. Навіть городи не обробляють. Як мовиться, чим більше дітей, то більше прибутків.
Досить часто на дитячі кошти живуть здорові, працездатні чоловіки, які офіційно не є батьками дітей, бо їхні дружини оформлені матерями-одиначками. І в багатьох випадках, коли діти підростають і закінчуються виплати, їх вилучають у безвідповідальних батьків і направляють у сиротинці на повне державне забезпечення. Це викликає велике занепокоєння у медиків та місцевої влади.
Тож стурбовані учасники наради вирішили направити до депутатів Верховної Ради України звернення щодо посилення контролю з боку органів місцевого самоврядування за цільовим використанням бюджетних коштів, що виплачуються при народженні дитини і на її утримання, та надання їм відповідних важелів впливу на недобросовісних батьків.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |