Чи знаєте ви, що на світовому ринку найзатребуванішими лікарськими рослинами і минулого, й позаминулого років були розторопша, перцева м’ята, ехінацея, ромашка, шавлія, череда, меліса, валеріана, чорниця та лаванда?
Не менш цікаві для фармацевтів — алтей, материнка, кульбаба та чебрець. Тобто трави, яких в Україні аж ніяк не бракує.
Особливо привабливий експорт лікарських рослин та їх окремих компонентів у країни Євросоюзу та США. Цікавими й перспективними для нас є і ринки азійських країн, насамперед Японії та Китаю, а також Австралії.
Україна, пише головний фермерський сайт «Куркуль», маючи величезний потенціал вирощування лікарських рослин, дуже мало продає їх на експорт. Ба більше, ще й закуповує іноземну лікарську сировину, посідаючи 68-е місце серед імпортерів. А от обсяг нашого трав’яного експорту, для прикладу, у сім разів менший від польського.
Нині у дефіциті, навіть на вітчизняному ринку, — коріння алтея, валеріани, ехінацеї, лопуха, пелюстки волошки, соняшнику, нагідок, цвіт лаванди, ромашки, тмину та багатьох інших лікарських рослин.
«Куркуль» подає своєрідний аналітичний рейтинг лікарських рослин, які можуть озолотити наших фермерів. У п’ятірці — перцева м’ята, меліса лікарська, ехінацея пурпурова, валеріана лікарська та рум’янок.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |