За останніми дослідженнями вчених, високий тиск різко збільшує ризик катастрофічних наслідків при зараженні коронавірусом.
При цьому необхідно зважити на те, що гіпертонія зустрічається частіше, ніж думають люди, і що навіть тиск із показниками 140/90 мм рт. ст. вже є її ознакою. До того ж високий кров’яний тиск може залишатися непоміченим впродовж багатьох років. Його не даремно називають тихим убивцею, оскільки гіпертонія не завжди проявляє будь-які виражені дії.
Китайський професор Фей Лі, який спостерігав 3000 пацієнтів, госпіталізованих в уханьську лікарню, зробив висновок, що половина померлих від Covid-19 страждали від високого кров’яного тиску. Відтак учений вважає, що людям з гіпертонією слід усвідомити їх високу схильність до підвищеного ризику смерті від коронавірусу й остерігатися загрози інфекції.
Цей висновок китайського лікаря підтвердив і Британський фонд серця (BHF). Його фахівці повідомили, що особам з таким захворюванням рекомендується суворо дотримуватися принципів соціального дистанціювання і, залишаючись удома, зменшувати для себе загрозу інфікування.
Фахівці нагадують, що діагностувати гіпертонію може лише лікар, але до візиту до нього можна й самому помітити певні ознаки, які сигналізують про таке захворювання.
Серед симптомів — сильний головний біль, втома або сплутаність свідомості, у декого — проблеми із зором, біль у грудях чи утруднене дихання. Ще однією ознакою такого стану вважається нерегулярне серцебиття або удари, що віддають у груди, шию чи вуха. У деяких випадках тривожним сигналом гіпертонії є кров у сечі.
Зверніть на це увагу, і якщо у вас є будь-які з описаних симптомів, зателефонуйте своєму лікарю.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |