Втомлені тривалою самоізоляцією, люди з радістю сприйняли звістку, що 29 травня Україна вийшла на середньодобовий локальний мінімум хворих на коронавірус: 375 осіб, що дозволило з 5 червня перейти на новий етап послаблення карантину.
Ми розслабилися, притупили пильність, вирішивши, що вже нічого боятися. Зраділи завчасно, бо вже за тиждень досить оптимістичний показник погіршився до 473 осіб і щодня продовжував зростати, а вже починаючи з 10 червня діагноз коронавірус підтвердився більш як у 600 хворих, 12 ж червня зафіксували антирекорд у 753 вражених вірусною інфекцією.
Станом на 25 червня в Україні за добу підтвердили 994 нових випадки COVID-19, і це найвищим добовий показник з початку епідемії в нашій країні. Най-більше нових випадків тоді виявили у Львівській (204), Одеській (95), Закарпатській (85), Рівненській (84), Волинській (69) областях та в Києві (85).
Щодо нашої області, то, за інформацією ОДА, найбільше того дня — 39 інфікувань — було зафіксовано у Болградському районі, в Ізмаїльському — 16, в Одесі — 15.
На 10-у ранку п’ятниці 26 червня ситуація ще погіршилася: в Україні підтверджено 41117 випадків COVID-19, за добу виявили 1109 нових інфікувань. Найбільше у Львівській області — 209, Києві — 113, Рівненській області — 116, Закарпатській — 93, Хмельницькій — 79, Волинській — 72. На Одещині – 61.
Загалом від коронавірусної інфекції вже померли 1086 осіб, з них 19 — за останню добу. Одужали 18299 людей, за добу — 541.
Зважаючи на ситуацію, яка погіршується, Міністерство охорони здоров’я готується до розгортання другої хвилі лікарень, про що 24 червня заявив очільник МОЗ Максим Степанов під час онлайн брифінгу. «Ми вже усвідомлюємо, що в деяких областях із таким ставленням до наших рекомендацій є різке зростання кількості людей, що потрапляють до лікарень», — сказав він, додавши, що йдеться про громадян, які мають тяжкий перебіг хвороби у зв’язку з чим потрібно розгортати другу хвилю на 11576 ліжок.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав українців дотримуватися карантинних заходів, щоб владі не довелося знову «закривати країну на жорсткий карантин»: «…Ми увійшли в серйозну хвилю захворюваності. Українські медики та епідеміологи кажуть нам про одну головну причину: люди перестали дотримуватися обмежень, а місцева влада не вирішує ці обмеження посилювати. Як наслідок — бачимо значне зростання захворюваності у відповідних областях».
А ще пан Шмигаль зауважив, що в інших країнах з адаптивним карантином кількість хворих не зростає, а тримається на помірному рівні: «Тому, якщо ми хочемо вберегти економіку і не закривати країну на жорсткий карантин, єдиний шлях — разом дотримуватися обмежень, запропонованих в адаптивній моделі. Це — маски, дезінфекція та соціальна дистанція».
Подекуди на місцях вже адекватно й оперативно відреагували на ситуацію. Так, у Білгород-Дністровському місцева влада вирішила скасувати урочистості з нагоди Дня Конституції України та Дня молоді, про що повідомила пресслужба міськради.
Ймовірно, суворі обмеження будуть запроваджені в усіх районах Одещини, як того й вимагає ситуація.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |