Культурна спадщина вирушає у цифровий світ, і це дуже тішить, адже ми знаємо, що матеріальна культура, зокрема, старовинні будівлі, пам’ятки архітектури, в Україні у важкому стані. Настав час її оцифрувати.
В Одесі та Харкові за підтримки Українського культурного фонду розпочинається мистецька програма «Дуже цифрові резиденції». Її мета — переосмислення культурної спадщини цих міст через нові медіа та цифрове виробництво. Організатори та виконавці проєкту — громадські організації «Піксельні реалії» та «Гвара Медіа».
Засновник і голова ГО «Піксельні реалії» Федір Бойцов — архітектор за фахом. Має 12 років досвіду роботи з 3D-технологіями. Читає лекції та проводить семінари із 3D-сканування та моделювання у сфері культурної спадщини, причому не лише не лише будівель, а й будь-якого нематеріального надбання.
— У рамках проєкту ми хочемо передати ті знання у 3D-технологіях, які ми вже накопичили, — розповідає Федір. — Ми прагнемо об’єднати людей, які цікавляться цією темою, дати їм можливість використовувати сучасні інструменти для оцифрування культурної спадщини.
Дмитро Докунов, співзасновник цієї ж громадської організації, професійний оператор, художник, спеціаліст з фотограмметрії, учасник «ГогольФест-2017», де створював павільйон з доповненою реальністю, доповнює:
— Ми вже реалізували в Індії проєкт, пов’язаний з переосмисленням португальського впливу на цю країну. Ми сканували будівлі у португальському стилі у Гоа, їх вікна та двері, ті особливості, які португальці внесли в архітектуру Індії, і згодом перетворювали цей матеріал на сувенірну продукцію.
Керівниця проєкту Яна Бойцова зауважує:
— Ми хочемо перезапустити творчу тусовку в Одесі, поєднати її з іншими містами, бо ж у кожному місті є шановані творчі люди, але вони перебувають у власних інформаційних бульбашках. Ми маємо намір розірвати ті бульбашки, познайомити митців один з одним, об’єднатися навколо спільної справи.
Проєкт втілюватиметься у формі резиденцій. Це не зовсім навчальний формат, а, скоріше, об’є-днання для митців, професіоналів, які хочуть розширити свої можливості, перейти з однієї сфери до іншої, знайти команду, щоб працювати разом у цій сфері...
Як можна податися на резиденції в Одесі?
Потрібно любити мистецтво і хотіти розвиватися у сфері 3D-анімації. Команда проэкту запрошує художників, скульпторів, професійних фотографів, які мають певні навички, творчий потенціал і хочуть їх посилити.
Подати заявку можна на сайті ініціативи https://www.notion.so.
Із претендентів виберуть 10—15 осіб. Щотижня резиденти матимуть три сесії спільно з кураторами онлайн і самостійно скануватимуть об’єкти на вулицях міста. З кожним із учасників проводитиметься як персональна робота, так і в групах. Потім будуть створені невеличкі команди по три особи, які працюватимуть над моделями культурної спадщини Одеси у «Синьому крабі» разом з куратором Аркадієм Маршаком. Створені у вигляді 3D-моделей прототипи втілюватимуться у життя у майстерні «Синього краба».
Результатом проєкту стануть міждисциплінарні виставки, спільно підготовлені митцями двох міст, де будуть представлені оцифровані об’єкти, скульптури з нових матеріалів, інноваційні медійні та архітектурні інсталяції.
«Дуже цифрові резиденції» триватимуть із 31 липня до 10 вересня.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |