Як свідчать результати свіжого опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 12-15 вересня, респонденти мають протилежні почуття, коли оцінюють ситуацію у своїх містах та в країні загалом.
Так, 56% опитаних зазначили, що вони відчувають надію, коли думають про місцеву ситуацію, 41% — розчарування. Натомість, коли йдеться про ситуацію в державі, то 61% відчуває розчарування, а 35% — надію. З-поміж тих, хто відчуває надію, в обох випадках відносна більшість припадає на молодших респондентів та мешканців обласних центрів.
Лише 35% опитаних знають точну дату місцевих виборів в Україні. 43% взагалі не знають, коли вони відбудуться. 19% відповіли, що десь у жовтні, але точної дати не знають. Ще 3% назвали інші дати. Про дату місцевих виборів знають переважно старші респонденти.
69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори 25 жовтня. Лише 13% впевнено відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% — що знають про це частково. Відносно вищий рівень обізнаності про систему виборів, демонструють старші опитані. Натомість серед наймолодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% взагалі нічого не знають про систему виборів.
57% респондентів сказали, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах. Вагаються (50/50) — 19%, можливо візьмуть участь — 9%. Малоймовірність участі у виборах допустила 15% опитаних. Відносно вищу готовність до участі у виборах проявляють старші категорії населення, жінки і ті респонденти, у кого вищий рівень обізнаності про дату та систему виборів.
У цьому дослідженні представлений агрегований рейтинг партій на місцевих виборах, який є сумою усіх результатів політичних сил на виборах в обласну раду кожної області. Респондент обирав зі списку, який був унікальним для кожної обласної ради (у Києві — міської). Сукупно в рейтинг потрапило 65 різних партій, з яких переважна більшість — місцеві, що балотуються в одну або кілька обласних рад.
За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах «Слугу народу» на виборах до обласних рад готові підтримати 16% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, «Опозиційну платформу — За життя» — 11,9%, «Європейську солідарність» — 11,3%, «Батьківщину» — 8,2%, «За майбутнє» — 5,8%, Радикальну — 4,7%, «УДАР» — 3,7%, ВО «Свобода» — 3,3%, партію Шарія — 2,8%, «Голос» — 2,2%, «Пропозицію» та «Перемогу Пальчевського» — по 2,1%, «Наш край» — 2,0%, «Силу і честь» — 1,5%, «Самопоміч» — 1,2%.
Якщо у виборах до Верховної Ради сумарний рейтинг п’яти основних партій, представлених сьогодні у парламенті, становить 72%, то на місцевих їх агрегований показник — 50%. Порівняно з рейтингами політичних сил до ВР помітних електоральних втрат на місцевому рівні зазнають партії «Слуга народу» (26% «парламентського» рейтингу проти 16% «місцевого»), «Опозиційна платформа — за життя» (17% проти 12%), «Європейська солідарність» (16% проти 11%), «Голос» та «Сила і честь» (4% проти 2%). Натомість спостерігається приріст у таких партій, як «За майбутнє», «УДАР», «Пропозиція».
Оцінюючи сфери, в яких місцевій владі вдалося досягти найбільших успіхів, респонденти найчастіше згадували про дороги і тротуари (54%) та парки і сквери (36%). Про покращення у сферах громадського транспорту говорили лише 12%, медицини — 9%, освіти та ЖКГ — по 7%, екології — 5%.
Натомість, говорячи про основні пріоритети в роботі місцевої влади, опитані найчастіше згадували про медицину (58%), економіку та створення робочих місць (33%), освіту (27%), боротьбу із корупцією (23%).
Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування — CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів). Помилка репрезентативності — не більше 1,4%.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |