Нещодавно в Одесі відбувся п’ятий інвестиційний форум «5Т», який, попри складні умови, зібрав понад 70 учасників і партнерів.
«5Т» — це транспорт, торгівля, технології, туризм і траст (довіра) — головні напрямки розвитку Одеси. Два дні спілкування, зустрічей, обміну ідеями, презентацій, панельних дискусій…
Сергій Гриневецький, Почесний громадянин Одеси, член комісії з впровадження програми створення зони пріоритетного розвитку міста, розповів про виклики, що трапляються на шляху реалізації проєкту:
— Займаючись впровадженням програми, зустрічаємося з певними труднощами.
Зокрема, існують суперечності у законодавстві, які потрібно вирішити, якщо, звісно, у парламентарів на це вистачить політичної волі… На жаль, в Україні існує така дивна традиція, що кожен попередній уряд — «злочинний», нема правонаступності. А якщо нема правонаступності — нема довіри інвесторів…
Володимир Усов, голова Національного космічного агентства України, представив національну космічну програму і розповів про науковий технопарк та залучення IT-компаній до розробок для цієї індустрії. До складу Національного космічного агентства України входять 17 великих профільних компаній та заводів, які випускають унікальну продукцію, що не має аналогів у світі.
— Космічні технології набагато ближчі до нас, ніж ми уявляємо, — наголосив Володимир Усов. — При слові «космос» люди уявляють собі польоти на Марс Ілона Маска, однак, усе набагато простіше. Через десятки років після підкорення космосу космічні винаходи використовують у «мирних» цілях: у промисловості, бізнесі, сільському господарстві, туризмі…
Дискусійна панель, яку модерував президент Національної туристичної організації Іван Ліптуга, була присвячена темі довіри в українському суспільстві. Учасники дискусії говорили про те, наскільки це важливо — довіряти один одному, партнерам по бізнесу, представникам влади і державі в цілому.
Олександр Романишин, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, зазначив:
— Є таке прислів’я: «Є час, коли треба будувати стіни, і є час — будувати мости». Ми живемо у такі часи, коли будувати мости — єдиний правильний шлях еволюції. Стіни вже всі навчилися будувати, будувати мости — це мистецтво, яке вимагає певних умінь, навиків і бажання грати довго. І якщо ми говоримо про взаємодію бізнесу і влади — це гра, яка вимагає наполегливості і терпіння… У нас надто слабка комунікація. Багато чого відбувається крутого, але про це ніхто не знає. Обсяг негативу — надвисокий. Люди люблять обговорювати погані новини. Як з цим бути? Хто знає, що Україна входить в трійку The Global Innovation Index (Рейтинг розвитку інновацій ООН)?.. Цим можна пишатися і це заряджає інших творити, співпрацювати й довіряти одне одному. Зростання — це накопичений результат попередніх зусиль і кроків. Реалізація проєкту, ідеї можлива тоді, коли є довіра одне до одного. Один у полі не воїн. Треба вийти із себе, знайти партнера, може, помилитися, це життя, але важливо не зупинятися, встановлювати ці зв’язки…
Олексій Чуєв, співзасновник і виконавчий директор «БІЗНЕС 100», партнер Reputation Institute в Україні, переконаний:
— Україна заслуговує на те, щоб бути однією з найшанованіших держав у світі. Працю-ючи з мільярдерами, клієнтами Інституту репутації, зрозумів одну просту істину. Бізнесмени, чиновники, лідери у світі діляться на дві категорії. Тих, для кого важлива їх особиста репутація, і тих, хто змінює прізвища, приховує інформацію про своїх родичів, відкриває якісь незрозумілі офшори. І це не лише про Україну. Наступні десять років будуть переломними. Світ рухається у бік транспарентності, прозорості, відкритості. Офшори закриваються один за одним, і в 2021-у стовідсотково зникнуть. Я вірю в людей, які є репутаційними агентами нашої країни. Кожен, для кого репутація важлива, є частиною репутаційної стратегії України…
Одеський інвестиційний форум «5Т» показав високий рівень лідерства та експертності присутніх спікерів. Вони ділилися реальними, практичними кейсами для впровадження позитивних змін у різних сферах економіки. Такі зустрічі додають надії на позитивні зміни і в Одесі, і в Україні загалом.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |