Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант — такою є п’ятірка найпопулярніших професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році, повідомило Міністерство освіти і науки, ґрунтуючись на оперативних даних з регіонів.
Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді. З-поміж спеціальностей, які є технологічно складними і менш популярними серед вступників, — машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.
«Починаючи з 2011 року в рейтингу найпопулярніших професій залишається незмінною п’яті-рка лідерів. І це зрозуміло, оскільки професії сфери послуг дозволяють випускникам, які мають за плечима лише виробничу практику, відкривати власний бізнес й отримувати високий дохід. Цього року ми бачимо схожий запит. Насправді у наших профтехах можна здобути 690 професій, але щороку понад 70% вступників обирають лише 10—15 з них. Саме тому ми запустили окрему рубрику у Facebook, де пояснюємо переваги різних напрямків. Розповідаємо і про популярного візажиста, і про вузькопрофільного матроса» — коментує вступні результати заступник міністра освіти й науки Ігор Гарбарук.
Утім, зазначає посадовець, кожен регіон має різну динаміку набору вступників за фахом. Наприклад, в Івано-Франківській та Тернопільській областях одними з найзатребуваніших є штукатур та перукар, а на півдні — в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях — вступники надають перевагу професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Серед чинників, які впливають на затребуваність конкретних спеціальностей, — економічний розвиток регіону та локального бізнесу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |