На вулиці Княжій в Одесі днями з’явився невеликий пам’ятник великому письменнику, лауреатові Нобелівської премії Івану Буніну. Пам’ятник розташований біля будинку №27, поруч зі входом у музей-квартиру «Парадна Буковецького».
На початку ХХ століття у квартирі, де мешкав одеський художник Євген Буковецький, частенько збиралися письменники й митці — Олександр Купрін, Олексій Толстой, Корній Чуковський, Кіріак Костанді, Василь Кандинський, Петро Нілус…
У цьому будинку Іван Бунін провів свої останні місяці перед еміграцією з Батьківщини, яку гаряче любив. Саме тут, у 1918—1919 роках він писав свій щоденник «Окаянні дні», у якому відбилися спостереження письменника післяреволюційного часу, проникнуті гострим неприйняттям більшовицької революції.
Скульптуру виготовлено з ініціативи та на кошти власників квартири-музею Альони та Владислава Медведських. Автор пам’ятника — скульптор Серафим Чаркін.
Це чудовий подарунок місту до 150-ліття великого письменника, який народився 22 жовтня 1870-го.
Щоправда, маленька деталь трішки зіпсувала подію: прізвище Буніна на пам’ятнику написане дореволюційною орфографією, але з помилкою. Наприкінці прізвища літера Ь (ять), яка означає сучасну «і», замість літери Ъ (єр), що традиційно використовувалася до революції як твердий знак і якою, зазвичай, закінчувалися всі слова на приголосні.
Це не надто втішно, оскільки вже майже рік Одеса має статус літературного міста ЮНЕСКО.
І це, без варіантів, означає, що написи на пам’ятниках повинні бути грамотними.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |