В окупованому Криму, окрім усього іншого, залишилося понад тисячу гектарів лаванди, зокрема поле в Тургенівці Бахчисарайського району площею 180 гектарів — найбільше у Європі.
Лаванда — не лише цінна сировина з неперевершеним запахом і ніжним фіолетовим цвітом, що використовується в парфумерії та косметології. Вона містить велику кількість фітонцидів — антибіотиків рослинного походження, а також речовин, що формують природний імунітет. У період цвітіння тисячі туристів приїздять на лавандові поля, щоб насолодитися ароматом і зробити неповторні світлини.
В останні роки побільшало полів з лавандою і на Одещині. Перша ж плантація з’явилася у селі Василівка Болградського району восени минулого року. Сільгосппідприємство «Агропродукт» висадило мільйон саджанців.
Цими днями фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області оглянули партію саджанців лаванди — 100 тисяч штук. Рослини прибули автотранспортом з Болгарії, яка відома своїми розкішними лавандовими полями.
Фахівці вважають, що зі зміною клімату на посушливіший, ця рослина ідеально підходить для вирощування на півдні України.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |