Виявляється, організм людини ще й досі може дивувати не знаними дотепер органами. Так, дослідники з Нідерландського інституту раку в Амстердамі відкрили в людській голові четверту пару великих слинних залоз.
Хірург-стоматолог Маттейс Валстар та онколог-радіолог Воутер Фогель у статті для Radiotherapy and Oncology розповіли, що зробили це відкриття випадково. Досліджуючи знімки голови пацієнта з раком простати, який пройшов діагностику за допомогою новітнього сканера PSMA PET/CT, учені помітили слинні залози там, де їх, як вважалося раніше, не повинно бути — позаду носа і над піднебінням, всередині голови.
Знахідка спонукала дослідників перевірити наявність цих залоз і в інших людей. Для цього вони проаналізували сто PET/CT-знімків і зробили два точкових розтини чоловічого і жіночого тіл. Нововиявлений орган назвали «трубчастими залозами».«Наскільки нам відомо, — зауважили автори дослідження, — до цього вони не були описані у жодному джерелі».
Слинні залози виробляють слину, необхідну для роботи травної системи. Більшу частину її виділяють три основні набори залоз, відомих як привушні, підщелепні та під’язикові. Крім них, у людському організмі є ще близько тисячі дрібних слинних залоз. Вони розміщені у всій порожнині рота і в дихальному тракті, але такі малі, що їх можна побачити лише під мікроскопом.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |