У п’ятницю, 27 листопада, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення головою Одеської обласної державної адміністрації Сергія Грицевецького, а у вівторок, 1 грудня, новий очільник ОДА приступив до виконання обов’язків.
З нагоди офіційного вступу на посаду він виступив з короткою промовою, в якій, зокрема, наголосив на таких моментах:
У цей дуже непростий час з його буремними викликами — коронавірусною інфекцією COVID-19, критичним станом екологічної безпеки та жахливою посухою, складними умовами адміністративно-територіальної реформи — ми маємо бути гранично згуртованими та мобілізованими.
Необхідно мати чітку стратегію, що визначатиме пріоритети щодо ключових сфер життя регіону. Це перш за все: здоров’я, безпека та якість життя; політична стабільність та національна безпека; ефективний економічний простір та високопродуктивне аграрне виробництво; облаштування державного кордону та розбудова на території регіону національного логістичного хабу; вибудовування дієвої вертикалі «громада-область-центр» та відновлення співробітництва із галузевими відомствами та міністерствами; поліпшення інвестиційного клімату і збільшення обсягів залучення інвестицій.
Поряд з економічними складовими дуже важливо не втратити з поля зору проблеми соціального захисту; забезпечення якісної сучасної освіти; розбудови фізичної культури і спорту і, безумовно, збереження культурного надбання та розвитку славетних мистецьких традицій Одещини.
Ситуація у поточному році з COVID-19 та посухою вплинула на стан невиконання бюджетів області за 10 місяців на суму 883,3 млн грн, у результаті чого із 65 місцевих бюджетів області не виконано 35, або 55% їх кількості. Ці вихідні фактори впливатимуть і на формування бюджету 2021-го.
Основною проблемою на сьогодні залишається формування бюджетів новостворених громад, де ще не сформовані фінансові органи.
Відсутній формат Одеської районної державної адміністрації і, відповідно, формування районного бюджету Одеського району буде покладено на обласну державну адміністрацію.
Насамперед, необхідно зазначити, що повноцінний розвиток не можливий без наповнення бюджету. А для цього необхідно: вивести з тіні податки та заробітну плату; упорядкувати земельні відносини; залучити до сплати податків самозайнятих осіб; створити сприятливі умови для малого та середнього бізнесу тощо. І тут я розраховую на спільну роботу з контролюючими та правоохоронними органами
Враховуючи реформування влади як на місцях, так і на обласному рівні, особливої уваги потребує інвентаризація комунального майна та діяльності комунальних підприємств.
В умовах пандемії «ковідної» хвороби у наступному році, насамперед, буде приділятися увага охороні здоров’я, тому всі зусилля спрямуємо на концентрацію та ефективне використання фінансового ресурсу й ліжкового фонду медустанов, забезпечення захисту медичного персоналу, безпосередньо задіяного у лікуванні хворих на COVID.
Інвестування в освіту — це, як відомо, інвестування в майбутнє. Необхідно приділити особливу увагу дітям-сиротам, розвитку закладів дошкільної освіти та спеціалізованих навчальних закладів.
Хочу наголосити на тому, що ми не маємо наміру перекреслювати дотеперішні здобутки та напрацювання. Не маємо наміру списувати всі помилки та похибки на «попередників». Ми будемо продовжувати розумні та ефективні ініціативи, надаючи їм нового імпульсу та рівня відповідальності, зокрема реалізовувати заходи Стратегії розвитку Одеської області на 2021—2027 роки.
Впевнений, усе це можливо разом із командою професіоналів та практиків, які довели свою спроможність на ділі, не з чуток знають про проблеми територіальних громад та розуміють особливості місцевого і регіонального самоврядування. Головне — усвідомити, що кожен з нас несе особисту відповідальність за нашу область.
Хочу також звернутися до мешканців Одещини. Сьогодні природа жорстко і переконливо демонструє, що розвиток та й загалом життєдіяльність можливі лише за умови, коли охорона і захист здоров’я людей є безумовним пріоритетом. Держава — на межі локдауну. Впевнений, ми — регіон розумних та відповідальних людей. Тож давайте ще раз доведемо це. Нехай кожен з нас у своїй родині, оточенні, на робочому місці проявить свідомість, дисциплінованість та відповідальність.
Шлях вперед не буває простим, це завжди складний пошук. Але не варто забувати, що історія не прощає байдужості та непослідовності, роз-слабленості й самозаспокоєння, особливо сьогодні, в переломну епоху змін в усьому світі. Я не боюся приймати складні, відповідальні рішення і вимагатиму цього від кожного з членів команди. Тільки разом, об’єднавшись навколо інтересів Одещини, навколо патріотичної ідеї, ми можемо багато чого змінити на краще, досягти гідних результатів. Вірю, так і буде.
Одещина для нас — не просто найкрасивіше і найкраще місце на землі. Тут наш дім. І наш обов’язок — ви-правдати довіру земляків.
Одразу після вступу на посаду Сергій Гриневецький дав короткий брифінг для представників ЗМІ. Він, зокрема, наголосив, що одним із пріоритетів у роботі вважає відкритість і прозорість, а відтак взаємодію із медіа та громадськістю. Тут же він назвав перші прізвища членів своєї команди.
Так, на посаду першого заступника голови ОДА він запросив Бориса Волошенкова, який у 2005—2008 роках очолював Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки, а зараз він очолює громадську організацію «Одеса-Шанхай 1871» та Одеський офіс адвокатської фірми «Актіо» (до його компетенції входитимуть і питання охорони здоров’я). Заступником, що відповідатиме за гуманітарний блок, він бачить Світлану Фабрикант, народну депутатку Верховної Ради України VII скликання (за списком Партії регіонів). Фінансово-економічний блок курируватиме Костянтин Гой — голова правління «Марфін банку». Серед членів своєї команди Сергій Гриневецький назвав і нинішнього керівника Південного офісу Державної аудиторської служби Олега Муратова.
Того ж дня старий-новий очільник Одещини провів першу селекторну нараду з керівниками департаментів ОДА, головами РДА, сільськими, селищними та міськими головами. Йшлося, зокрема, про епідситуацію та необхідність ефективного використання субвенції, яка надійшла до місцевих бюджетів для забезпечення лікарень регіону киснем.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.106Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |