Щороку 1 грудня висловлюється підтримка людям, які живуть з ВІЛ, а також згадують тих, хто помер від хвороб, пов’язаних зі СНІДом.
І хоча цього року увага всього світу прикута до пандемії COVID-19, проблеми зі стрімким поширенням ВІЛ/СНІДу залишаються актуальними.
«COVID-19 наочно продемонстрував, що під час будь-якої пандемії безпека всіх залежить від безпеки кожного. Щоб досягти успіху, необхідно надати допомогу тим, хто її потребує. Викорінення стигми і дискримінації, врахування інтересів населення та застосування підходів, заснованих на правах людини і тендерної рівності, — ось головні умови припинення пандемій ВІЛ і COVID-19», — ідеться у повідомленні ООН.
Лише кілька досить переконливих фактів і цифр про ВІЛ/СНІД. Отож, станом на 2019-й у світі зареєстровано 38 млн осіб, що живуть з ВІЛ (36,2 млн дорослих і 1,8 млн дітей віком від нуля до 14 років. Хоча реальна цифра може бути значно більшою. Причому 81% всіх людей, які живуть з ВІЛ, знали свій статус, а близько 7,1 млн — не знали цього. Кількість померлих від супутніх СНІДу хвороб наближається до мільйона.
Нових випадків зараження ВІЛ, порівнянні з 1998 роком, коли інфікування нічого не стримувало, поменшало на 40%.
Вірогідність зараження ВІЛ для молодих жінок у віці 15-24 років удвічі вища, ніж для чоловіків.
Туберкульоз є основною причиною смертності серед людей, що живуть з ВІЛ: на нього припадає близько третини летальних випадків, пов’язаних зі СНІДом.
За словами Антоніу Гутерріша, генсека ООН, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом варто усім нам визнати, що «для того, аби впоратися з COVID-19 і викоренити СНІД, всі члени міжнародного співтовариства повинні діяти в дусі солідарності і нести відповідальність спільно».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |