Ці слова належать авторитетному вірусологові та експертові з інфекційних захворювань Натану Вулфу, котрий займається вивченням вірусів, що передаються від тварин до людини. Одним з них, власне, і став вірус, який викликає COVID-19. Вчений і громадський діяч неодноразово попереджав, що світ не розуміє, коли і звідки чекати глобальної пандемії, а відтак і не готовий боротися з інфекційними захворюваннями.
Однією з причин вірусних атак на людство, за словами Натана Вулфа, стали часті контакти людей і тварин, зумовлені, зокрема, глобальним вирубуванням лісів і будівництвом доріг…
Де той Ухань, а де ми? Але як швидко біда добралася й до нас. Тільки на Одещині через коронавірус громада вже втратила більше тисячі людей. З полегшенням всі ми дізнавалися, що в якийсь день не було летальних випадків. Але таких днів було мало.
Подейкують, ніби до літа все стихне й коронавірус ослабне сам по собі, бо така вже природа цих біологічних програм. Пришвидшити порятунок людей покликана і масова вакцинація, яку планують у нас розпочати вже наприкінці січня.
Директорка департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Олена Якименко ще на грудневій апаратній нараді доповіла, що препарат виробництва компаній Pfizer (США) і ВioNTech (ФРН), який маємо отримати, необхідно зберігати при температурі 70 градусів нижче нуля. «У нас нема таких потужностей, оскільки раніше вони ніколи і не вимагалися», – зазначила вона.
Київ же голосно заявив, що Україна створить національний центр зберігання COVID-вакцин. І хоча ні обладнання, ані техніки для транспортування такої вакцини наразі у держави нема, місце для центру нібито вже знайшли – в районі міжнародного аеропорту «Бориспіль». Задля вирішення цієї проблеми збираються залучити приватні логістичні компанії.
Державну санепідслужбу, яка, крім усього іншого, мала б контролювати ситуацію з поширенням вірусу, розігнали практично одним розчерком пера. А на створення чогось нового, того ж павільйону з холодильниками, у нас може піти хтозна стільки часу, доки не стане зрозуміло, що, ймовірно, воно вже й не потрібне.
Така непевність ситуації ще більше насторожує людей, які й так не в захопленні від потен-ційної вакцинації: що саме їм збираються вколоти, де і як воно зберігалося?
Зате під коронавірусну страшилку, виявляється, легко можна протягнути будь-які непопулярні рішення. Так, люди, зайняті підготовкою до свят, більш-менш спокійно сприйняли той факт, що 59% усіх грошей державного бюджету-2021 буде спрямовано на обслуговування державного боргу. Як практично нікого не збурило й те, що з нового року підскочили комунальні тарифи, здорожчав зв’язок. Логічно, що поповзуть угору й ціни на продукти харчування…
Думка у всіх одна – щоб лиш вціліти, пережити епідемію. Головним бажаним подарунком для українців на Новий рік стало саме здоров’я – його хочуть мати 71,5% опитаних Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. Більше, ніж миру в країні (39,5% респондентів) та ладу в сім’ї (22%).
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |