Для морських прикордонників, як і для всіх землян, минулий рік видався украй складним і відповідальним, бо ж уперше доводилося організовувати охорону кордону в умовах світової пандемії.
Попри труднощі, Морська охорона Держпркордонслужби стрімко розвивається. Як зусиллями власного потенціалу, так і за підтримки міжнародних партнерів. Торік, зокрема, розгорнуті Ізмаїльський загін та Бердянський дивізіон катерів, розпочато формування ще одного дивізіону — Скадовського. Завдяки допомозі партнерів розпочалося облаштування пунктів базування у Бердянську, Маріу-полі, попереду — реалізація масштабного проєкту з реконструкції пункту постійного базування корабельно-катерного складу в Одесі. Триває всебічна підготовка до прийняття перших кораблів, споруджених у рамках українсько-французького проєкту.
Усе — від поточної документації до підготовки персоналу, від місць базування до способів планування служби й використання сил та засобів Морської охорони — ретельно аналізується й реформується відповідно до кращих стандартів ЄС та NATO. У Навчальному центрі Морської охорони торік було підготовлено близько 450 молодших фахівців, оновлено матеріально-навчальну базу.
«Участь у міжнародних програмах та навчаннях, активна робота з профорієнтації та стажування курсантів Інституту ВМС, розбудова нових підрозділів — основні етапи нашої спільної методичної роботи на шляху до головної мети — створення Морської охорони нового формату, за кращими світовими стандартами», — наголосив начальник регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби України контр-адмірал Олег Костур.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |