Випав сніжок, захурделило, а відтак саме час вийти на вечірню прогулянку, як колись казали, на променад. А точніше — на «Зимовий променад в Одеській опері», фестиваль (уже другий), який упродовж цілого місяця, від 30 січня до 28 лютого, тішитиме шанувальників високого мистецтва.
— Такий собі фестиваль для своїх, для одеситів, — каже автор ідеї та музичний керівник «Зимового променаду», головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч. — Узимку, коли нема туристів, коли не приходять круїзні лайнери, ми створюємо для одеситів можливість прогулятися до театру і насолодитися цікавими творчими подіями. Кожна подія — унікальна, тож кожен може обрати для себе щось особливе.
Відкрився «Променад» 30 січня оперою Джузеппе Верді «La Traviata», яка торік отримала нагороду фестивалю-премії ГРА в категорії «Найкраща музична вистава». А ще — це перший недраматичний спектакль, удостоєний премії імені Леся Курбаса. Нині ж ця постановка номінована на Шевченківську премію і має високі шанси (вийшла у третій тур) здобути найвищу нагороду України за розвиток літератури і мистецтва. А 31 січня показували балет Петра Чайковського «Лускунчик». Нагадаємо, його прем’єра відбулася напередодні 2021 року і зразу ж стала окрасою репертуару, збираючи аншлаги.
А тепер — про фестивальні анонси.
Завтра, 5 лютого — «Маскарад» Арама Хачатуряна, балет, який дуже люблять глядачі і який на вітчизняних теренах є лише у репертуарі Одеської опери.
6 лютого — прем’єра концерту «Хоровий вернісаж. Класична спадщина». У програмі — «Коронаційна меса» В.А. Моцарта та кращі хорові сцени з опер Дж. Верді, Ж. Бізе, П. Масканьї.
14 лютого — концерт «Ромео і Джульєтта. Вічна історія кохання», у якому прозвучать сюїта з балету С. Прокоф’єва, фрагменти з опери Ш. Гуно й увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» П. Чайковського за участі оркестру та провідних солістів театру.
Закриття фестивалю відбудеться 28 лютого прем’єрою опери Ж. Бізе «Шукачі перлів» у концертному виконанні.
Дві події фестивалю мають присвяти видатним музикантам: «Шукачі перлів» — пам’яті незабутньої співачки і педагога Галини Поліванової, а цикл хорових концертів — головного хормейстера Одеського театру опери та балету Леоніда Бутенка.
Директорка Одеської опери Надія Бабіч наголошує:
— Ми живемо у часи викликів і тому дуже важливо розуміти: музика, театр, мистецтво — це ті універсальні ліки, що можуть гармонізувати бурх-ливий простір, у якому опинилося людство під час пандемії. Фестиваль, який ми створили, — це наша соціальна місія привертати увагу до значущості мистецтва.
Справді, нам, одеситам, таки щастить: «Зимовий променад в Одеській опері» — єдиний в Україні фестиваль, який відбувається, попри суворі виклики дійсності.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |