На Одещині з робочою поїздкою разом з групою експертів побував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Мета візиту — перевірка виконання програми «Велике будівництво».
У 2020-у Одещина взяла на себе зобов’язання щодо 16 об’єктів, 13 з яких завершені повністю, роботи ще на трьох будуть закінчені у цьому році. У програмі 2021-го — ще 16 об’єктів соціальної інфраструктури.
«Велика реставрація» торкнулася приймальних відділень.
— Ми говоримо про 12 приймальних відділень опорних лікарень, вісім з яких уже повністю завершені і чотири будуть завершені впродовж наступного місяця. Вже отримана велика кількість професійного медичного обладнання світового рівня: комп’ютерні томографи, МРТ... Це справді великий крок уперед, — зазначив міністр. — І ми не збираємося зупинятися на приймальних відділеннях.
Олексій Чернишов перевірив хід реконструкції Одеського академічного українського музично-драматичного театру
ім. В. Василька, що проводиться у рамках «Великого будівництва».
— Одеський український театр — це один з культурних магнітів півдня нашої країни. Історично важливою є і сама будівля, в якій розміщується театр, адже це пам’ятка культурної спадщини України, побудована на початку XX століття. Дуже важливо, аби реконструкція театру завершилася до святкування 30-річчя Незалежності України, як це і заплановано. Культурні об’єкти — важливий напрямок програми президента «Велике будівництво» у 2021-у, — підкреслив міністр.
На об’єкті передбачені такі роботи, як реставрація і відновлення архітектурного та ліпного декору, ремонтно-реставраційні штукатурні роботи на фасадах, реставрація цоколя, фінішне шпаклювання і фарбування поверхонь, заміна віконних заповнень та зовнішніх вхідних дверей.
Олексій Чернишов відвідав ще один знаковий об’єкт — Одеську обласну школу вищої спортивної майстерності «Олімпієць», яку відновлюють у межах «Великого будівництва». Кілька років тому «Олімпієць» збанкрутував, а внаслідок навколишньої забудови покрився тріщинами.
— У цьому місці завжди виховували чемпіонів України та світу, але, на жаль, десятки років спортивну базу капітально не ремонтували і вона перебувала у жахливому стані. Нарешті об’єкт реанімують. На «Олімпійці» мають бути створені сучасні умови для підготовки спортсменів, зокрема й для національних збірних команд нашої держави, — наголосив урядовець.
Проєктом передбачається створення багатофункціонального спортивного комплексу. Заплановано виконати заміну покрівлі, вікон, ремонт зовнішніх та внутрішніх мереж тощо. Окрім того, об’єкт зроблять безбар’єрним, аби він був доступним для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Вже у вересні будівельники обіцяють відкрити «Олімпієць».
— Ми закінчуємо покрівлю адмінкорпусу, дах манежу вже готовий. Фасад виконаний, права і ліва сторони. Бетонна підготовка зроблена. Залишилося покласти чисту підлогу, провести оздоблювальні роботи, благоустрій. Ну і, звісно, подбати про вогнезахист, щоб усе відповідало вимогам пожежної безпеки, — розповів директор ТДВ «ВБМО «Одесбуд» Іван Тукан.
У рамках робочої поїздки Олексій Чернишов побував також у Балті, де проінспектував багатопрофільну лікарню і загальноосвітню школу №3. Тут також на повну силу йде ремонт, який планують завершити до 1 вересня, щоб діти могли вчасно приступити до занять.
Під час підсумкового брифінгу голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький зазначив:
— Проаналізувавши спільно з представниками профільного міністерства та народними депутатами ситуацію, ми бачимо, що в нинішніх умовах нам потрібно займатися логістикою. Сьогодні в області на перше місце виходить дорожня інфраструктура між Дунаєм та Дніпром.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |