ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВУЗЛОВІ ПИТАННЯ: МЕЛІОРАЦІЯ, ЛІСИ І «ВЛАСНИЙ ДІМ»
26.06.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 50-51(22269-22270) / Тираж: 8525

Пленарне засідання сьомої сесії Одеської обласної ради відкрив її голова Григорій Діденко. У роботі сесії взяв участь очільник облдержадміністрації Сергій Гриневецький. Засідання транслювалося онлайн, відтак кожен, хто мав цікавість, стежив за тим, що відбувалося у залі, які рішення і як приймаються.

Проєкти рішень, як повідомив головуючий, напередодні були ретельно відпрацьовані постійними комісіями, тож ніяких доповнень-пропозицій з голосу, як це часто-густо практикувалося раніше, не було. Хоча й не обходилося без перепалок поміж депутатами різних фракцій, що, втім, практично не позначилося на робочій атмосфері: 80 питань порядку денного з перервами розглянули за п’ять годин.

Депутати одноголосно підтримали подання про присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області» трьом заслуженим людям громади: першому президентові Асоціації виноградарів та виноробів Одещини, голові правління ТОВ «Промислово-торговельна компанія Шабо» Елдару Іукурідзе, президентові Асоціації портів України «Укрпорт», заслуженому працівникові транспорту України, академікові Транспортної академії України Юрієві Круку і голові Ради адвокатів Одеської області Йосипу Бронзу. Відзначених наразі лише привітали, а урочистості пройдуть до Дня Незалежності.

Стосовно рішень. Комісія з питань міжрегіонального і міжнародного співробітництва до початку сесії відпрацювала внесення змін до Програми реалізації в Одеській області Стратегії ЄС для Дунайського регіону на 2020—2022 роки, які депутати підтримали. Йдеться про виділення 1,1 млн грн на придбання рухомої криміналістичної лабораторії, трьох спеціалізованих автомобілів та патрульного катера.

Начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Олег Бех звернувся до облдержадміністрації з проханням передбачити в рамках регіональної програми видатки на таку суму для забезпечення можливості виконання правоохоронцями зобов’язань зі співфінансування та автофінансування угоди «CBC-SAFETY — попередження та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво через трансграничні центри на кордоні Румунія — Україна». Раніше поліцію запросила долучитися до проєкту Ізмаїльська міська рада. Його учасниками є також муніципалітет та інспекторат поліції міста Тулча (Румунія).

Бюджет проєкту складає 1,7 млн євро, з них 169 тис. євро (грант 152 тис.) передбачені саме на придбання лабораторії, автомобілів та патрульного катера. Відповідно до договору ГУ НП має зобов’язання щодо співфінансування цієї важливої справи.

Одне із вузлових питань сесії — відродження меліорації на Одещині.

Обранці нашої обласної громади підтримали спрямування 6,5 млн грн на розробку проєктної документації для відновлення й реконструкції державних меліоративних систем у регіоні, проголосувавши за внесення відповідних змін до програми розвитку агропромислового комплексу на 2019—2023 роки «Аграрна Одещина».

Зазначалося, що сільськогосподарські угіддя області значною мірою розташовані в зоні ризикованого землеробства. З наявних зрошуваних земель щорічно поливається менше 20% від можливого. Збудовані 40—50 років тому зрошувані мережі переважно повністю зносилися, їх необхідно модернізувати, а деякі замінити на нові. Загальний обсяг фінансування програми не змінився, відтак 6,5 млн грн перерозподілені у рамках самої «Аграрної Одещини».

Нагадаємо, що голова обласної ради Григорій Діденко у грудні 2020 року створив спе-ціальну робочу групу, яка напрацювала пропозиції щодо розвитку зрошення на території регіону.

Депутати підтримали внесення змін ще до 11 регіональних програм, а також затвердили дві нові — «Ліси Одещини на 2021—2025 роки» та програму з підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2021—2025 роки.

Кількома словами про програму «Ліси Одещини». Її розроблення і схвалення зумовлене необхідністю вирішення цілого комплексу екологічних, лісівничих, економічних, організаційних та господарських проблем, які стримують розвиток лісового господарства та захисного лісорозведення. Одеська область є лісодефіцитною. Загальна лісистість становить лише 6,2%, тоді як оптимальна науково-обґрунтована — 9%. У зв’язку з цим через вітрову та водну ерозію ґрунтів щорічні втрати врожаю сільськогосподарських культур становлять 5-7 ц/га, а щорічні втрати гумусу — 0,04%. У найближче десятиліття це може катастрофічно позначитися на стані ґрунтів. Ситуацію можна і давно пора було виправити, не допускаючи екологічного колапсу, але через відсутність фінансування створення нових лісів на території області практично припинилося. Якщо, скажімо, в 2010-у ці обсяги становили 3005 га, то в 2018-у — 3 га, 2019-у — 37 га, 2020-у — 58 га.

Якщо закладене у програмі вдасться реалізувати, а йдеться про освоєння близько 50 млн грн, то до 2025 року лісонасаджень на Одещині збільшиться на 1,5 тис. га. На площах, де закладатимуться нові ліси, припиняться вітрова та водна ерозія, зменшиться загроза подальшої деградації земель сільськогосподарського призначення, відбуватиметься зменшення втрат гумусу, а відтак — з’явиться надія на відновлення родючості ґрунтів.

Обнадіює людей і схвалена регіональна програма з підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». За останні чотири роки (2017—2020) за такою програмою було надано довгострокових пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам на загальну суму 34,07 млн. грн. За той же період введено в дію 210 житлових будинків загальною площею 41,67 тис. кв. м та газифіковано 56 одиниць житла.

Чи великий це здобуток? Для тих, хто має власний дах над головою, дякуючи програмі, — так. Очікувані результати, тобто ефективність пролонгованої програми — це 73,40 млн. грн, тобто вдвічі більше від попередньої суми, що дозволить придбати та реконструювати у сільській місцевості десь 225 житлових будинків, звести понад 180 нових і добудувати 173 з надвірними підсобними приміщеннями, а також надати не менше 75 пільгових кредитів на облаштування осель інженерними мережами.

За умовами програми, у першочерговому порядку кредит надається індивідуальним забудовникам для завершення раніше розпочатого будівництва та молодим спеціа-лістам, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях. Є ще ціла низка інших умов для його отримання. Сам кредит складається із державної частки і частки грошей громади.

На порядку денному пленарного засідання було і більше десятка кадрових питань (переважно призначення керівників медичних закладів) та 18 депутатських звернень.

Так, депутати підтримали призначення Олени Кузар на посаду генерального директора Одеського обласного центру нефрології та діалізу, Ігоря Пастернака — на посаду гендиректора Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, Тетяни Мітюкової — на посаду гендиректора Ізмаїльського спеціалізованого будинку дитини. На посаду генерального директора Одеського обласного кардіологічного центру підтримано Світлану Андрієвську, на посаду гендиректора Дунайської обласної лікарні (Ізмаїл) — Віталія Гайдукова, на посаду гендиректора Одеської обласної психіатричної лікарні №2 — Олександра Михайлюковича, на посаду гендиректора Одеського обласного шкірно-венерологічного диспансеру — Ольгу Покітько, на посаду гендиректора Одеського обласного онкологічного диспансеру — В’ячеслава Полясного. З ними контракти укладено на три роки.

На посаду директора Одеського обласного центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді терміном на два роки призначено Наталію Михайленко.

Окрім цього, були підтримані рішення про подовження на чотири роки строку дії контракту з директором Одеської спеціальної школи №91 Ілоною Єпур та про продовження на п’ять років строку дії контракту з директором Обласного комунального підприємства з обслуговування іноземних представництв Олександром Цибровим.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014
Перейти на повну версію сайту